×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 6% wzrost we wrześniuWe wrześniu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 264 tys. pasażerów. To o 6% więcej niż we wrześniu 2011 roku. Od początku roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się już 2 mln 290 tys. podróżnych. Stanowi to 21% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Wyniki ruchu pasażerskiego po raz kolejny umacniają bardzo wysoką i stabilną pozycję Portu Lotniczego Gdańsk na lotniczej mapie Polski. Pamiętajmy, że w zeszłym roku  nasze lotnisko obsługiwało dodatkowy, wzmożony ruch pasażerski związany z Prezydencją Polski w UE. Wtedy odnotowaliśmy 9% wzrost. Poprawienie tego wyniku o kolejne 6%   we wrześniu bieżącego roku to naprawdę duże osiągnięcie. Sukcesywny wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, konsekwentny rozwój siatki połączeń, dynamiczna rozbudowa nowoczesnej infrastruktury – to niektóre z czynników, które dają nam siłę napędową nie do zatrzymania. Gdańsk staje się trzecim największym w Polsce portem lotniczym. Dzięki sprawnemu działaniu, dzięki fantastycznemu rozwojowi regionu, jesteśmy skazani na sukces i jak potwierdzają comiesięczne dane, tego sukcesu nie pozwalamy sobie odebrać! - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińskagość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie