×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Już wkrótce nowy Embraer 175 Plus


Już niebawem amerykańska Delta złoży jedno z większych zamówień na samoloty regionalne. Dlatego Embraer przygotował ulepszoną wersję modelu 175 roboczo i nieoficjalnie nazwaną "E-175 Plus".

Cai Von Rumohr, analityk lotniczy firmy Cowen and Company, poinformował o istnieniu projektu E-175 "Plus", po tym jak uczestniczył w spotkaniu inwestorów Embraera, które odbyło się 2 października w Melbourne na Florydzie. Rumohr twierdzi, że wariant E-175 Plus posiada poprawioną wydajność paliwową o ponad 5% w porównaniu z obecnie produkowanym modelem. Lepsze osiągi maszyny mają być możliwe dzięki ulepszonym silnikom, a także nowemu kształtowi wingletów. Analityk nie wyklucza rozszerzenia wersji "Plus" również na większe maszyny E-190 i 195.

Embraer odmówił komentarza w tej sprawie, ale strategia firmy obejmuje zwiększanie wydajności E-Jetów, aby utrzymać dobrą sprzedać całej rodziny samolotów. Dlatego E-175 Plus będzie jedynie przejściowy typem między obecną wersją, a samolotem z nowymi silnikami o którym informowaliśmy w artykule "Embraer: Nowe silniki E-Jetów".Nowy E-175 pojawić ma się początkowo w celu wygrania przetargu Delty, która chce zakupić do 70 maszyn reionalnych o pojemności do 80 miejsc, a następnie zostanie zaprezentowany również innym przewoźnikom. W rywalizacji przetargowej uczestniczy również samolot Bombardier CRJ900. Nowe maszyny mają zastąpić obecnie użytkowane odrzutowe 50. osobowe samoloty obsługiwane przez dwóch partnerów regionalnych Delta Compass Airlines oraz Pinnacle Airlines.

Na dostawę czeka jeszcze 180 regionalnych samolotów Embraera. To o ponad 60 maszyn mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dlatego brazylijski producent potrzebuje nowych zamówień. Jednak nie pomaga mu zamieszanie w amerykańskim regionalnym sektorze lotniczym. Przewidywane zamówienie American Airlines i jej partnerów regionalnych pozostaje zawieszone do momentu zakończenia restrukturyzacji przewoźnika. Delta jest obecnie jedynym przewoźnikiem z USA, który chce zamówić nowe regionalne odrzutowce.

Delta korzysta obecnie z 38 Embraerów 175, które są obsługiwane pod marką Delta Connection przez regionalne linie Republic Airlines.

Piotr Bożyk
Fot. Republic Airlines/Deltagość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie