×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Opłaty za napoje na pokładzie?W zeszłym tygodniu w norweskich mediach pojawiły się informacje, że linie lotnicze SAS wprowadzą opłatę za napoje serwowane w klasie ekonomicznej podczas lotów dalekodystansowych. 

"Niebawem soki i napoje bezalkoholowe będą płatne na pokładach samolotów SAS-u. Podczas podawanych posiłków pasażerowie będą mogli nadal za darmo wybrać sok lub napój. Natomiast podczas dalszej części lotu będą już musieli za nie zapłacić 20 SEK (ok. 9,5 zł) za puszkę napoju lub kubek soku. Woda, herbata oraz kawa pozostaną darmowe na całej długości rejsu" - podał norweski portal DN.no.

Okazuje się, że informacja nie jest wyczerpująca.Jak dotychczas SAS bezpłatnie będzie serwował wybrane napoje alkoholowe oraz niealkoholowe podczas posiłków. Ich ilość nie jest ograniczona - oznacza to że pasażer może zamówić nawet kilka puszek napojów. Dodatkowo pomiędzy posiłkami serwowana jest woda gazowana i niegazowana oraz sok pomarańczowy z tacy co 30 minut.

Od 1 października SAS zmienił pojemność puszek z napojami. Obecne puszki 15 cl są wymieniane na większe o pojemności 33 cl.

Reasumując; podczas posiłku pasażer może bezpłatnie pić nieograniczoną ilość napojów, pomiędzy posiłkami może skorzystać z rozlanych napojów serwowanych na tacy również bezpłatnie.  

- Jeżeli pasażer nie będzie chciał skorzystać z bezpłatnej wody gazowanej/niegazowanej i soku pomarańczowego serwowanego przez załogę, ale będzie chciał dodatkową puszkę napoju niealkoholowego (o zwiększonej pojemności) będzie musiał zapłacić 20 koron, i tylko w tym przypadku - zapewnia Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.

Piotr Bożyk
Fot. SASgość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie