SAS: Opłaty za napoje na pokładzie?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 października 2012 12:02
6 komentarzy
Reklama

W zeszłym tygodniu w norweskich mediach pojawiły się informacje, że linie lotnicze SAS wprowadzą opłatę za napoje serwowane w klasie ekonomicznej podczas lotów dalekodystansowych.

"Niebawem soki i napoje bezalkoholowe będą płatne na pokładach samolotów SAS-u. Podczas podawanych posiłków pasażerowie będą mogli nadal za darmo wybrać sok lub napój. Natomiast podczas dalszej części lotu będą już musieli za nie zapłacić 20 SEK (ok. 9,5 zł) za puszkę napoju lub kubek soku. Woda, herbata oraz kawa pozostaną darmowe na całej długości rejsu" - podał norweski portal DN.no.

Okazuje się, że informacja nie jest wyczerpująca.Jak dotychczas SAS bezpłatnie będzie serwował wybrane napoje alkoholowe oraz niealkoholowe podczas posiłków. Ich ilość nie jest ograniczona - oznacza to że pasażer może zamówić nawet kilka puszek napojów. Dodatkowo pomiędzy posiłkami serwowana jest woda gazowana i niegazowana oraz sok pomarańczowy z tacy co 30 minut.

Od 1 października SAS zmienił pojemność puszek z napojami. Obecne puszki 15 cl są wymieniane na większe o pojemności 33 cl.

Reasumując; podczas posiłku pasażer może bezpłatnie pić nieograniczoną ilość napojów, pomiędzy posiłkami może skorzystać z rozlanych napojów serwowanych na tacy również bezpłatnie.

- Jeżeli pasażer nie będzie chciał skorzystać z bezpłatnej wody gazowanej/niegazowanej i soku pomarańczowego serwowanego przez załogę, ale będzie chciał dodatkową puszkę napoju niealkoholowego (o zwiększonej pojemności) będzie musiał zapłacić 20 koron, i tylko w tym przypadku - zapewnia Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.

Piotr Bożyk
Fot. SAS
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_9cc94 2012-10-10 07:12   
gosc_9cc94 - Profil gosc_9cc94
Ja musialem zaplacic 2$ za Coca-Cole, lecac LOT do Nowego Jorku.
A przy okazji doswiadczylem najgorszej obslugi ze wszystkich linii lotniczych, jakimi latam.
shorty 2012-10-08 20:35   
shorty - Profil shorty
fakt w LH tez rewelki nie ma w 747 ale przynajmniej do oporuco chcesz do picia. WSQ daja czrnego lubbailego JIM BEAM a w LH to jakis szajs , juz lepiej wodeczke wypic bo przynjamniej filandia :)
gosc_1d489 2012-10-08 18:53   
gosc_1d489 - Profil gosc_1d489
leciałem z nimi a330 do newark niepolecam samolot miał awarie opuznienie,słaby serwis ,drogo chyba juz lepsza lufa z fra na 744 a nawet nasz lot
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama