Baza Wizz Air w Lublinie? Plotka

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
04 października 2012 18:29
19 komentarzy
Reklama

- Od marca przyszłego roku Wizz Air ma uruchomić małą bazę operacyjną w Lublinie - mówi Dariusz Krzowski, wiceprezes Portu Lotniczego w Lublinie podczas 18. Światowych Targów "Routes w Abu Dhabi.

Wizz Air nie potwierdza tych doniesień, nazywając je plotką.

- W żaden sposób nie będziemy komentować spekulacji ani plotek na temat rozmów biznesowych - komentuje Daniel De Carvalho z Wizz Air wypowiedź Krzowskiego.

Aby realna była szansa na otwarcie bazy z jednym samolotem typu Airbus A320, lotnisko musiałoby generować tylko dla Wizz Aira ruch na poziomie 450 tys. pasażerów. W pierwszym roku Lublin planuje obsłużyć 300 tys. pasażerów, w trzecim zaś milion pasażerów. Wtedy też będzie możliwa rozbudowa lubelskiego lotniska.- Wizz Air z zadowoleniem przyjmuje wizję Portu Lotniczego Lublin dotyczącą zarządzania rozwojem oraz wzrostem nisko-kosztowego ruchu lotniczego w Lublinie. Będziemy nadal badać możliwości lubelskiego lotniska w kwestii wzrostu otwieranych połączeń oraz ilości operacji lotniczych - dodaje Carvalho.

Nawet jeśli Lublin spełni swoje bardzo ambitne prognozy wzrostu, to ruch na pewno będzie rozłożony pomiędzy Wizz Aira i Ryanaira, a być może także inne linie. Bardzo mało prawdopodobne wydaje się, by węgierska linia szybko otworzyła bazę w Polsce, tym bardziej, że od kilku lat konsekwentnie stawia na rozwój na nowych rynkach.

Wizz Air nie rozwija się w największej i najstarszej bazie w Polsce w Katowicach. Na drugi samolot od dawna czekają Poznań i Wrocław, ale węgierska linia chętniej otwiera połączenia do Macedonii czy Rumunii. Lublin musiałby dysponować bardzo mocnymi argumentami, by skłonić Wizz Aira do stworzenia bazy. Możliwość taka oczywiście istnieje, ale szanse na realizację są bliskie zeru. Tym bardziej już na wiosnę...

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
humbak 2012-10-08 11:54   
humbak - Profil humbak
Dlaczego wszyscy sie upieraja przy angielskiej formie "Abu Dhabi"? Po polsku nazwa brzmi "Abu Zabi". Anglicy w taki sposob transliteruja dzwiek nieistniejacy w ich jezyku "dh". Czy gdyby targi byly w Londynie, to napisanoby "relacja z targow w London"? Tudziez (o zgrozo) "w Londonie"?
gosc_065c0 2012-10-05 21:19   
gosc_065c0 - Profil gosc_065c0
brakuje następcy preferującego porty regionalne jakim był OLT i jeśli taka linia się rozwinie w PL to warszawskie linie lotnicze dostaną nauczkę, bo na razie marnują szansę ...
gosc_586ad 2012-10-05 20:57   
gosc_586ad - Profil gosc_586ad
żeby LUZ tak sobie dawał radę jak "padający" LCJ to już będzie sukces, a pesymistów witamy w optymistycznego SZZ
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama