×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Rusza przetarg na rozbudowę


Kraków Airport ogłosił przetarg na generalnego wykonawcę dla rozbudowy i przebudowy międzynarodowego terminalu pasażerskiego wraz z przyłączami zewnętrznej infrastruktury technicznej oraz kładką łączącą terminal z parkingiem wielopoziomowym i przystankiem kolejki, a także budowę i przebudowę wewnętrznego układu komunikacyjnego.

Terminal ma być oddany do użytku w 2014 roku. Rok później w 2015 roku nowy terminal ma zostać połączony z obecnie funkcjonującym. Łączna powierzchnia terminalowa wzrośnie prawie czterokrotnie z 15 do 55 tys. m2. Na parterze nowego terminala będzie zlokalizowana hala przylotów, zaś na pierwszym piętrze hala odlotów. 

Motywem przewodnim budynków będzie żywa roślinność: na poszyciu dachowym zaprojektowano zielony trawnik, zaś wewnątrz nowego terminala będzie rosło drzewo.Autorem projektu jest Agencja Projektowa APA Czech-Wróbel-Duliński.

Piętro terminala będzie połączone ze stacją kolejową. Stacja kolejowa jest wspólnym projektem lotniska i PKP PLK. W jego ramach zaplanowano budowę nowego budynku stacji, budowę peronu oraz remont i zmianę przebiegu torowiska. Stacja ma zostać oddana do użytku w 2013 roku. 

Lotnisko ma w planach także przebudowę wewnętrznego układu komunikacyjnego. Inwestycja ma na celu zwiększenie przepustowości z 700 samochodów do 2 tysięcy. Koszt przebudowy dróg wyniesie 9 mln zł. 

Całość inwestycji finansowanych przez port lotniczy ma wynieść 373,5 mln zł.
gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie