×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot wściekły na Szeremetiewo
Dziesiątki lotów rosyjskich linii Aerofłot zostało opóźnionych po tym, jak bez uprzedzenia zamknięto jeden z pasów lotniska Moskwa-Szeremetiewo z uwagi na konieczną naprawę. Przewoźnik domaga się dymisji władz portu lotniczego. O sprawie informuje dzisiejsze wydanie "The Moscow Times". 

Władze drugiego największego moskiewskiego portu lotniczego i głównej bazy Aerofłotu odpierają zarzuty. Według nich informacje o naprawach, które rozpoczęły się 1 października i potrwają przez 2 tygodnie, były przekazywane przewoźnikom z wyprzedzeniem.

To nie pierwszy spór pomiędzy lotniskiem i przewoźnikiem, dwoma państwowymi firmami. W ubiegłym miesiącu Aerofłot groził, że pozwie Szeremetiewo do sądu za przerwy w dostawie prądu.Według komunikatu Aerofłotu 76 lotów było opóźnionych od 16 minut do siedmiu godzin tylko w poniedziałek. Kolejne spóźnienia notowano we wtorek. Całkowitą winą za to przewoźnik obarcza port lotniczy, który wiedząc o planowanym zamknięciu pasa zaakceptował rozkład lotów linii.

- Polityka Michaiła Wasilenki, szefa lotniska, wobec Aerofłotu - narodowego przewoźnika i głównego użytkownika portu - jest całkowicie destruktywna - czytamy w oświadczeniu rosyjskiej linii.

Na lotnisku Szeremetiewo zamknięty został krótszy z dwóch pasów startowych. Opóźnienia dotyczą przede wszystkim lotów krajowych i regionalnych. 

Port lotniczy oficjalnie odparł zarzuty Aerofłotu, mówiąc, że opóźnienia bezpośrednio związane z zamknięciem pasa startowego nie przekraczały dziewięciu minut.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie