Aerofłot wściekły na Szeremetiewo

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 października 2012 09:51
7 komentarzy
Reklama

Dziesiątki lotów rosyjskich linii Aerofłot zostało opóźnionych po tym, jak bez uprzedzenia zamknięto jeden z pasów lotniska Moskwa-Szeremetiewo z uwagi na konieczną naprawę. Przewoźnik domaga się dymisji władz portu lotniczego. O sprawie informuje dzisiejsze wydanie "The Moscow Times". 

Władze drugiego największego moskiewskiego portu lotniczego i głównej bazy Aerofłotu odpierają zarzuty. Według nich informacje o naprawach, które rozpoczęły się 1 października i potrwają przez 2 tygodnie, były przekazywane przewoźnikom z wyprzedzeniem.

To nie pierwszy spór pomiędzy lotniskiem i przewoźnikiem, dwoma państwowymi firmami. W ubiegłym miesiącu Aerofłot groził, że pozwie Szeremetiewo do sądu za przerwy w dostawie prądu.Według komunikatu Aerofłotu 76 lotów było opóźnionych od 16 minut do siedmiu godzin tylko w poniedziałek. Kolejne spóźnienia notowano we wtorek. Całkowitą winą za to przewoźnik obarcza port lotniczy, który wiedząc o planowanym zamknięciu pasa zaakceptował rozkład lotów linii.

- Polityka Michaiła Wasilenki, szefa lotniska, wobec Aerofłotu - narodowego przewoźnika i głównego użytkownika portu - jest całkowicie destruktywna - czytamy w oświadczeniu rosyjskiej linii.

Na lotnisku Szeremetiewo zamknięty został krótszy z dwóch pasów startowych. Opóźnienia dotyczą przede wszystkim lotów krajowych i regionalnych. 

Port lotniczy oficjalnie odparł zarzuty Aerofłotu, mówiąc, że opóźnienia bezpośrednio związane z zamknięciem pasa startowego nie przekraczały dziewięciu minut.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
hariko 2012-11-01 09:06   
hariko - Profil hariko
SVO nie jest takie zle! Jego nowa czesc jest naprawde na dobrym poziomie!Sa zdecydowanie gorsze lotniska na swiecie! nie ma co wybrzydzac!!
shorty 2012-10-04 11:38   
shorty - Profil shorty
chyba najgorsze lotnisko na jakim byłem. nie polecam gorąca. nawet w Jakarcie jest lepsze.
gosc_602ba 2012-10-04 07:47   
gosc_602ba - Profil gosc_602ba
i Poznań Bednary ponoć też rozważają :-)
przepraszam - nie mogłem się powstrzymać ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama