Aktualne problemy prawa lotniczego

Marek Stus - Profil Marek Stus
19 marca 2013 10:46
1 komentarz
Reklama

Pasazer.com dołączył do grona patronów medialnych ogólnopolskiej konferencji "Aktualne problemy prawa lotniczego", która odbędzie się w Rzeszowie w dniach 11-12 kwietnia. Wśród prelegentów konferencji będzie także nasz redakcyjny kolega Marek Stus, który przedstawi prelekcję pt. "Lot z przeszkodami czyli kilka uwag o granicach ochrony praw pasażerów".

Organizatorem konferencji jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Lotnictwa EUROAVIA Rzeszów.

Stolica Podkarpacia będzie gościć specjalistów z zakresu prawa lotniczego oraz licznych gości reprezentujących przemysł lotniczy, którego sercem śmiało można nazwać właśnie Rzeszów. To właśnie na Podkarpaciu skupiona jest większość polskiego przemysłu lotniczego. Stowarzyszenie Dolina Lotnicza, tworzą firmy przemysłu lotniczego, ośrodki naukowo-badawcze, których rozwój jest możliwy dzięki rozbudowanemu zapleczu edukacyjnemu i szkoleniowemu. Dolina Lotnicza jest największym i najbardziej znanym klastrem przemysłowym w Polsce.

Konferencja ma na celu przybliżenie aktualnych problemów prawa lotniczego, analizę barier prawnych związanych z działalnością branży lotniczej oraz szeroko rozumianą wymianę doświadczeń pomiędzy jej przedstawicielami.

W trakcie dwóch dni konferencji przewidziane zostało sześć bloków tematycznych. W pierwszym dniu będą to tematy dotyczące: praw pasażera w świetle regulacji prawa międzynarodowego, ubezpieczeń użytkowników statków powietrznych i ośrodków kształcenia lotniczego oraz prawno-międzynarodowych aspektów bezpieczeństwa żeglugi powietrznej.

Bloki tematyczne dnia drugiego to: prawne aspekty użytkowania bezzałogowych cywilnych i państwowych statków powietrznych, prawna regulacja wprowadzania na rynek produktów lotniczych oraz rozwój przemysłu lotniczego w Polsce.

Konferencja jest skierowana do praktyków prawa lotniczego, teoretyków, przedstawicieli portów lotniczych oraz firm związanych z branżą lotniczą, a także studentów prawa jak i kierunków związanych z lotnictwem.
Udział w konferencji „Aktualne problemy prawa lotniczego” jest bezpłatny, a zgłoszenia będą przyjmowane do 8 kwietnia. Organizatorzy konferencji serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów lotnictwa oraz prawa lotniczego.

Więcej informacji na temat konferencji oraz towarzyszącego jej konkursu na wystąpienie można znaleźć na stronie www.konferencja-lotnicza.pl

Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_db3fb 2013-03-19 19:31   
gosc_db3fb - Profil gosc_db3fb
Wirtualne problemy, ale jak rozumiem akredytacja realna ;) Tymczasem w Wizz... (link)
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama