Będzie łatwiej o licencję pilota

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 października 2012 17:55
6 komentarzy
Reklama

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło dziś (2.10) drugą listę zawodów przeznaczonych do deregulacji. Ponieważ znaleźli się na niej piloci, oznacza to, że po wejściu ustawy w życie łatwiej będzie o licencję.

Na ogłoszonej dziś liście zawodów z tzw. drugiej transzy deregulacji znalazło się sporo zawodów związanych z lotnictwem. Są to profesje: pilota balonu wolnego, pilota samolotowego liniowego i zawodowego, pilota sterowcowego liniowego i zawodowego, pilota szybowcowego, pilota śmigłowcowego liniowego i zawodowego, pilota wiatrakowcowego zawodowego, radiooperatora pokładowego oraz technika mechanika lotniczego i technika awionika.

Zmiany polegają przede wszystkim na usunięciu wymogu wykształcenia dla osób ubiegających się o licencję pilota. Zniknie również licencja radiooperatora pokładowego - według ministerstwa takie uprawnienia od dawna nie były już wydawane jako osobna licencja, a jedynie jako wpis do innych.

Z obowiązku posiadania badań lotniczo-lekarskich mają zostać zwolnieni skoczkowie spadochronowi, piloci motolotni, mechanicy lotniczy obsługi technicznej i mechanicy poświadczenia obsługi statków powietrznych. Zwolnienie nie obejmie skoczków uczestniczących w zawodach sportowych lub prowadzących działalność komercyjną.

Projekt ustawy deregulacyjnej trafił na razie do konsultacji społecznych. Można się z nim zapoznać na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Dopiero po zakończeniu konsultacji projekt trafi do Sejmu.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
2012-10-05 10:33   
 - Profil
może bez dramatów. media podchwyciły temat i teraz panikują.
system szkolenia jak i egzaminowania w naszym kraju jest przestarzały i bardzo często wręcz bzdurny. co jest weryfikowane przez życie - cały poprzedni sezon.
gosc_e577f 2012-10-04 21:39   
gosc_e577f - Profil gosc_e577f
proponuje jeszcze bardziej uproscic, by pilotem mogl zostac kazdy, kto ma kategorie A
gosc_26ec7 2012-10-03 09:28   
gosc_26ec7 - Profil gosc_26ec7
No cóż. Strach się bać. Głupich nie sieją, sami się rodzą.
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama