×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie łatwiej o licencję pilotaMinisterstwo Sprawiedliwości ogłosiło dziś (2.10) drugą listę zawodów przeznaczonych do deregulacji. Ponieważ znaleźli się na niej piloci, oznacza to, że po wejściu ustawy w życie łatwiej będzie o licencję.

Na ogłoszonej dziś liście zawodów z tzw. drugiej transzy deregulacji znalazło się sporo zawodów związanych z lotnictwem. Są to profesje: pilota balonu wolnego, pilota samolotowego liniowego i zawodowego, pilota sterowcowego liniowego i zawodowego, pilota szybowcowego, pilota śmigłowcowego liniowego i zawodowego, pilota wiatrakowcowego zawodowego, radiooperatora pokładowego oraz technika mechanika lotniczego i technika awionika.

Zmiany polegają przede wszystkim na usunięciu wymogu wykształcenia dla osób ubiegających się o licencję pilota. Zniknie również licencja radiooperatora pokładowego - według ministerstwa takie uprawnienia od dawna nie były już wydawane jako osobna licencja, a jedynie jako wpis do innych. 

Z obowiązku posiadania badań lotniczo-lekarskich mają zostać zwolnieni skoczkowie spadochronowi, piloci motolotni, mechanicy lotniczy obsługi technicznej i mechanicy poświadczenia obsługi statków powietrznych. Zwolnienie nie obejmie skoczków uczestniczących w zawodach sportowych lub prowadzących działalność komercyjną.

Projekt ustawy deregulacyjnej trafił na razie do konsultacji społecznych. Można się z nim zapoznać na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Dopiero po zakończeniu konsultacji projekt trafi do Sejmu.

Dominik Sipińskigość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie