×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prezes Al Baker ponownie gani Boeinga
Akbar Al Baker, prezes linii Qatar Airways od zawsze dostarcza nam sporą dawkę rozrywki i emocji. Tym razem po raz kolejny jest niezadowolony z opóźnień w programie Boeinga 787 Dreamliner, które według niego zagrażają rozwojowi sieci połączeń przewoźnika.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że na ostatnie opóźnienie sam zapracował. Wydaje się, że pomysł barwnego prezesa katarskiej linii, aby zaprezentować swojego pierwszego B787 na salonie Farnborough Air Show 2012 do udanych należeć nie będzie. Boeing 787 (LN 58, A7-BCB) przeznaczony do dostawy dla Qatar Airways musiał przejść retrofit kabiny pasażerskiej, ze względu na uszkodzenia kilku foteli. O całej sprawie informowaliśmy w naszym artykule "Qatar: B787 poleci na... retrofit kabiny".Kiedy pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych samolotów? Tego dokładnie nie wiemy, ale według wstępnym informacji będzie to prawdopodobnie dopiero listopad. Pierwszy Dreamliner ma zainaugurować służbę na trasie Doha - Londyn Heathrow. Do końca tego roku Boeing planuje dostarczyć pięć maszyn B787.

Pokład B787 Qatar Airways jest podzielony na dwie klasy podróży mogące łącznie zabrać 254 pasażerów: 232 w klasie ekonomicznej i 22 w klasie biznes. Maszyna 787 będzie wyposażona w system Wi-Fi oraz GSM, które dadzą możliwość komunikacji dla wszystkich pasażerów znajdujących się na pokładzie. Każdy fotel posiadać będzie prywatne gniazdo zasilające wraz ze złączem USB. Więcej na temat kabiny w naszym artykule "Qatar Airways: Nowe fotele dla B787".

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgersgość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie