×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jetairfly (TUI) wybiera Embraera E-190Linia Jetairfly (wchodząca w skład grupy TUI Travel) wybrała rodzinę samolotów E-Jet Embraera w celu zwiększenia możliwości swojej floty. Dziś (1.10) przewoźnik potwierdził leasing dwóch nowych Embraerów E-190. Właścicielem samolotów będzie singapurska firma BOC Aviation. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że linia planuje docelowo wyleasingować pięć Embraerów tego typu.

Nowe maszyny zabiorą na pokład 112 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży. Dostawa samolotów spodziewana jest w pierwszej połowie 2013 roku.

- Cieszymy się z powitania linii Jetairfly oraz grupy TUI Travel jako kolejnego klienta maszyn E-Jet w Europie. E190 został dobrze przyjęty przez rynek lotniczy na całym świecie ponieważ jest ekonomiczny, wydajny i komfortowy. Jesteśmy przekonani, że E-Jety będą wspierać rozwój przewoźnika - powiedział Paulo Cesar de Souza e Silva, prezes Embraer Commercial Aviation.Nowe E-Jety będą wykorzystywane na trasach o mniejszym zapotrzebowaniu pasażerskim, a także do obsługi kierunków zimowych, z których lepiej operuje się mniejszą maszyną.

- Zauważamy rosnące potrzeby zaoferowania samolotów do 120 miejsc, gdzie Embraer 190 będzie idealnie pasować. Wraz z E-190, możemy zmniejszyć liczbę międzylądowań na kilku trasach, które mają na celu dobieranie kolejnych podróżnych. Dla naszych pasażerów oznacza to więcej lotów non stop i krótsze czasy podróży - powiedział Elie Bruyninckx, prezes linii Jetairfly.

Obecnie flota przewoźnika składa się z 19 samolotów: 17 Boeingów 737 (wersje -400,-500,-700 oraz -800) oraz dwóch maszyn B767-300ER.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie