×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej lotów Praga-MoskwaCzechy i Rosja zliberalizowały umowę dwustronną dotyczącą wykonywania połączeń lotniczych pomiędzy tymi krajami. Dwóch nowych przewoźników (po jednym z każdego kraju) otrzyma zgodę na loty pomiędzy Pragą i Moskwą.

Zgodnie z obecną umową dwustronną jedynie jeden wyznaczony przewoźnik z każdego z państw może oferować połączenia na tej trasie. To CSA oraz Aerofłot - dwie linie należące do sojuszu SkyTeam.

Umowa zostanie oficjalnie podpisana w 2013 r. W dniu jej podpisania każdy z krajów wyznaczy drugiego przewoźnika na trasie pomiędzy stolicami Czech i Rosji. Zgodnie z nowym porozumieniem, linie te będą mogły latać do siedmiu razy tygodniowo.

Eksperci, cytowani przez "Air Transport World", zwracają uwagę, że z uwagi na skomplikowany proces ratyfikacji umowy nie zostanie ona podpisana najprawdopodobniej aż do września 2013 r. 

W Rosji przewoźnicy stoczą zapewne rywalizację o zezwolenie na loty do Pragi, bo wśród zainteresowanych wymienia się Transaero, S7 Airlines oraz UTAir. Z czeskiej strony niemal na pewno jedynym chętnym będzie SmartWings.

Dominik Sipiński


gość_fd089 - Profil
gość_fd089
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie