Więcej lotów Praga-Moskwa

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 października 2012 20:21
4 komentarze
Reklama

Czechy i Rosja zliberalizowały umowę dwustronną dotyczącą wykonywania połączeń lotniczych pomiędzy tymi krajami. Dwóch nowych przewoźników (po jednym z każdego kraju) otrzyma zgodę na loty pomiędzy Pragą i Moskwą.

Zgodnie z obecną umową dwustronną jedynie jeden wyznaczony przewoźnik z każdego z państw może oferować połączenia na tej trasie. To CSA oraz Aerofłot - dwie linie należące do sojuszu SkyTeam.

Umowa zostanie oficjalnie podpisana w 2013 r. W dniu jej podpisania każdy z krajów wyznaczy drugiego przewoźnika na trasie pomiędzy stolicami Czech i Rosji. Zgodnie z nowym porozumieniem, linie te będą mogły latać do siedmiu razy tygodniowo.

Eksperci, cytowani przez "Air Transport World", zwracają uwagę, że z uwagi na skomplikowany proces ratyfikacji umowy nie zostanie ona podpisana najprawdopodobniej aż do września 2013 r.

W Rosji przewoźnicy stoczą zapewne rywalizację o zezwolenie na loty do Pragi, bo wśród zainteresowanych wymienia się Transaero, S7 Airlines oraz UTAir. Z czeskiej strony niemal na pewno jedynym chętnym będzie SmartWings.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
usuniety 2012-10-02 18:11   
usuniety - Profil usuniety
@zrobić zamiast rozbić (przepraszam za pomyłkę)
usuniety 2012-10-02 18:10   
usuniety - Profil usuniety
tomcat_bzg: dlaczego po trupie LOT-u? Przykład Czech i Rosji pokazuje że DA się to rozbić. Niech polski rząd nie uprawia NIEDASIZMU.
tomcat_bzg 2012-10-01 22:50   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Chyba po trupie LOT-u :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama