×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AEA ostrzega przed zaciskaniem pasaEuropejskie rządy mogą zaszkodzić rozwojowi lotnictwa poprzez wstrzymywanie inwestycji w infrastrukturę i nadmierną regulację - uważa Husain Khan, p.o. sekretarz generalny Stowarzyszenia Europejskich Linii Lotniczych (AEA). 

Khan, przemawiając w trakcie targów Routes odbywających się w Abu Zabi, ostrzegł Unię Europejską przed nadmiernym zaciskaniem pasa. Według niego brak inwestycji w infrastrukturę i pewności co do przyszłych regulacji prawnych utrudnia rozwój linii lotniczych.

- Lotnictwo nie powinno być uważane za pewnik, lotnictwo to przemysł, który musi być konkurencyjny na poziomie światowym - dodał Khan, zwracając się do europejskich rządów.

AEA zalicza do szkodliwych działań związanych z dyscypliną budżetową m.in. nadmierne opodatkowanie oraz obciążenie regulacyjne. Według Khana europejski sektor lotniczy jest na granicy opłacalności i brak jasnej strategii ze strony rządu utrudniają długoterminowe planowanie działalności.

Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie