×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lądujemy w... RzeszowiePort Lotniczy Rzeszów-Jasionka przeszedł prawdziwą transformację od tymczasowego baraku do terminala na miarę XXI wieku. Zapraszamy na kolejny materiał "Lądujemy w..." - tym razem w stolicy Podkarpacia.

- Terminal ma 14 tysięcy m. kw. Jest wybudowany na miarę potrzeb tego województwa - mówi Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dodaje, że wiele osób uważa go za najładniejszy w Polsce.

Nowy terminal, choć kompaktowy, jest bardzo efektowny i nowoczesny. Dominuje szkło w nim i stal oraz drewniany sufit ocieplający wnętrze. 

Terminal przykryto łukowym dachem z jednego gigantycznego panelu blachy aluminiowej o długości 70 metrów. Ma on przypominać czaszę spadochronu.

- Konstrukcja dachu była najtrudniejszym elementem budowy - mówią przedstawiciele lotniska.

Sufit wykończony kwadratowymi płytami drewnopodobnymi ma dwie funkcje: dekoracyjną oraz poprawiającą akustykę obiektu.

Rzeszów to także jedno z dwóch regionalnych lotnisk w Polsce wyposażonych w rękaw. 

- Rękawy były przygotowywane pod obsługę pasażerów ze Stanów Zjednoczonych - wyjaśnia Nowak. Obecnie z jedynego rękawu korzystają pasażerowie lotów czarterowych.

Nowy terminal ma czterokrotnie większą powierzchnię od starego obiektu i pozwala na potrojenie liczby odprawianych pasażerów - do 700 pasażerów w ciągu godziny, a w skali roku do 1,5 mln. Możliwa jest jednoczesna obsługa pasażerów z czterech samolotów. W jednym obiekcie obsługiwani są pasażerowie przylatujący i odlatujący z Rzeszowa.Paweł Cybulakgość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie