×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy 787 w barwach LOT-u (zdjęcia)Wczoraj (29.09) Matt Cawby z Paineairport.com opublikował zdjęcie B787 w barwach Hainan Airlines. W tle widoczny jest również pierwszy Dreamliner dla PLL LOT. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że samolot wczoraj opuścił lakiernie, w której otrzymał pełne barwy przewoźnika.

Pierwszy B787 dla naszego przewoźnika to samolot o oznaczeniu LN61 / ZA270. Boeing otrzyma polskie znaki rejestracyjne SP-LRA. Obecnie trwają przygotowania maszyny do pierwszego lotu testowego. Wcześniej samolot przeszedł etap poprawek technicznych tzw. change incorporation czyli przystosowanie wyprodukowanych wcześniej  samolotów do obecnej konfiguracji produkcji B787, które obejmuje poprawki oprogramowania maszyny, zmiany konstrukcyjne, techniczno-elektryczne, a także naziemne testowanie systemów.LOT będzie pierwszą linią lotniczą w Europie, a dziewiątą na świecie, która otrzyma ten model samolotu. "Nasz" Dreamliner wyposażony zostanie w silniki Rolls-Royce Trent 1000 z pakietem B. Planowana dostawa pierwszej maszyny to połowa listopada.

Zwłoka w dostawie B787 dla LOT-u przekroczy w tym roku cztery lata. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to niemal pewne jest, że do końca 2012 roku dwa Dreamlinery przylecą do Polski z żurawiem na ogonie. Do marca 2013 przewoźnik ma posiadać pięć maszyn tego typu.

Aktualizacja 12:58
Piotr Bożyk
Fot. Matt Cawby - Paineairport.com, PLL LOT


gość_b5017 - Profil
gość_b5017
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie