Qatar Airways w sojuszu oneworld?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 września 2012 14:59
12 komentarzy
Reklama

Czy linie Qatar Airways zostaną członkiem sojuszu oneworld? Wszystko wskazuje na to, że tak. Katarska linia jest wymieniana jako jedna z pewników nowego członkostwa.

Na 8 października oneworld zaplanował spotkanie w Nowym Jorku gdzie chce przedstawić plany rozwoju oraz pozyskiwania nowych członków. Według informacji uzyskanych od redakcji Flightglobal wynika, że podczas spotkania będą obecni prezesi: oneworld - Bruce Ashby, American Airlines - Tom Horton oraz IAG - Willie Walsh.Potwierdzają się nasze przypuszczenia odnośnie wstąpienia Qatar Airways do oneworld o których pisaliśmy w naszym artykule "Qatar czyli pięć gwiazdek w Polsce". W biznesie nie ma nic za darmo dlatego niemal pewne jest to, że przewoźnik w zamian za pozostanie członkiem sojuszu oneworld otrzyma możliwość obsługi większej ilości miast, przede wszystkim w USA. Obecnie linia sprzedaje bilety do czterech amerykańskich miast, ale do ogłoszonego niedawno Chicago mają wkrótce dołączyć kolejne trzy: Atlanta, Boston oraz Los Angeles.

Dział prasowy Qatar Airways poproszony o wypowiedź odmówił komentarza w tej sprawie.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
madej 2012-10-01 18:08   
madej - Profil madej
po co Qatarowi jakiś sojusz, zupełnie nie rozumiem. Linia swietnie sobie radzi i dobrze sie rozwija. W sumie to byłby niezły rechot gdyby QR wszedł do OW a Qantas który zaraz zacznie latać z Londynu do Sydney przez DXB i wejdzie w scisla wspolprace z EK omijalby dohe mimo ze mialby nowego partnera w ramach OW tuż pod nosem (rzut beretem od Dubaju przez który by latał ). Mysle ze to byłaby jednyna korzyść z wejscia QR do OW gdyby wtedy Qantas zaczal wspolpracowac z QR a nie z EK to mogliby ladna wspolprace rozpoczac miedzy Katarem i Australią. Qatar lata tylko do melbourne w zamian Qantas zaczalby latac na tej trasie z sydney dajac jednoczesnie swoj c/s na wszystkich lotach QR do australii i odwrotnie.
gosc_91a16 2012-10-01 16:34   
gosc_91a16 - Profil gosc_91a16
danio326 co tak wspanialego jest w Qatar Airways ?? dla mnie zwykla linia i ogromne naklady na marketing to wszytsko....moze mnie oswiecisz???
danio326 2012-09-30 12:08   
danio326 - Profil danio326
Linie jak Qatar czy Emirates są po prostu za dobre zeby wchodziły wgl do sojuszów :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama