×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy ATR 72-600 dla linii z AzjiW czwartek (27.09) tajwańskie linie UNI Airways (wchodzące w skład grupy EVA Air) odebrały pierwszego, nowego ATR-a 72-600. Dostawa maszyny jest wynikiem ubiegłorocznego zamówienia 10 maszyn ATR 72-600 z opcjami na kolejnych 10 samolotów tego typu.

Warto dodać, że będzie to pierwszy ATR 72-600 dostarczony do azjatyckiego przewoźnika. Samolot o rejestracji B-17001 zainauguruje swoją służbę 11 października na krajowej trasie z Tajpej do Taidong.

Wraz z wprowadzeniem do floty wszystkich 10 maszyn ATR, linia rozpocznie stopniowe wycofywanie samolotów Dash-8 Q300.- Samolot ATR jest właściwym narzędziem do obsługi regionalnych połączeń lotniczych w naszym regionie. Maszyna łączy w sobie wysoce niezawodne działanie na małych lotniskach i krótkich pasach startowych wraz z najwyższymi standardami komfortu pasażerów. Z punktu widzenia kosztów operacyjnych ATR 72-600 zdecydowanie najlepiej nadaje się do krótkodystansowych lotów - powiedział Tony Su, prezes UNI Airways.

UNI Airways to spółka należącą do tajwańskiego przewoźnika Eva Air, która wykonuje rejsy krajowe i regionalne. Flota przewoźnika składa się obecnie z 15 samolotów: sześciu maszyn MD-90, ośmiu Bombardierów Dash-8 Q300 oraz jednego ATR-a 72-600. W tym roku do floty przewoźnika dołączą jeszcze trzy maszyny ATR-72 w wersji -600.

Piotr Bożyk
Fot. ATR Media


gość_ebe5b - Profil
gość_ebe5b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie