LAN wybrał opcję Space-Flex dla A320

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 września 2012 21:13
3 komentarze
Reklama

W czwartek (27.09) linia LAN wybrała opcję kabiny Space-Flex dla całej floty Airbusów A320. Nowa opcja toalet przeznaczona jest dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM). Wcześniej decyzję o wyborze Space-Flex podjęły linie TAM Airlines. Łącznie przewoźnicy wyposażą 101 Airbusów z rodziny A320 w nowe toalety.

Linie lotnicze LAN (Chile) i TAM (Brazylia) od połowy tego roku tworzą spółkę LATAM, która posiada ok. 40% udziału w rynku lotniczym w Ameryce Łacińskiej. LAN i TAM funkcjonują pod osobnymi markami i utrzymają swoje bazy odpowiednio w Santiago de Chile i Sao Paulo. Połączenie w ciągu czterech lat powinno przynieść ponad 600 mln dolarów oszczędności.

- Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom innowacyjne toalety w rodzinie A320 linii LAN. Space-Flex pozwala zmaksymalizować kabinę, wykorzystując przestrzeń w samolocie, która do tej pory była nieużywana - powiedział Fernanda Toro, dyrektor działu pasażerskiego linii LAN.Poprzez bardziej efektywne wykorzystanie tylnej części kabiny, dwóch toalet oraz przejścia można zastosować nowe rozwiązanie, które ma następujące zalety:
  • uwolnienie przestrzeni dla większego komfortu pasażera;
  • dwie połączone toalety większe niż u konkurenta;
  • zapewnienie toalet dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM) po raz pierwszy w wąskokadłubowym samolocie. Rozwiązanie podobne do stosowanego przez Airbusa w maszynach szerokokadłubowych.
Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marcowy 2012-10-01 11:49   
marcowy - Profil marcowy
LATAM...dobra nazwa :)
shorty 2012-09-29 23:39   
shorty - Profil shorty
na razie ameryka ld to dla mnie nie odkryty ląd ,ale kiedys:)
shorty 2012-09-29 23:38   
shorty - Profil shorty
a można robićrezrwacje pod jedna nazwa?!!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama