Lądujemy w... Modlinie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 września 2012 10:54
39 komentarzy
Reklama

To najbardziej kontrowersyjne z polskich lotnisk. Dla niektórych port lotniczy w Modlinie jest zbyt ciasny i położony daleko od Warszawy. Inni bronią go, mówiąc, że ma być przede wszystkim tani dla przewoźników, więc nie należy spodziewać się luksusów.

Dziennikarze Pasazer.com odwiedzili port lotniczy w Modlinie zaledwie kilka tygodni po jego otwarciu. Otwarciu, które trudno nazwać dobrze przygotowanym. Sklepy i punkty gastronomiczne, niezwykle istotne dla dochodów lotniska, otwarto z dużym opóźnieniem. Niewielu pasażerów pocieszał barowóz, stojący przed wejściem do terminala, gdzie mogli się posilić.

Jednak z upływem tygodni Modlin staje się lotniskiem coraz bardziej podobnym do innych portów dedykowanych przewoźnikom niskokosztowym. Terminal został zaprojektowany dość dawno, jednak jego konstrukcja modułowa umożliwi łatwą rozbudowę, gdy pasażerów przybędzie.Pasazer.com w Modlinie odwiedził nie tylko terminal, ale także wieżę kontroli lotów oraz lotniskową straż ratowniczo-gaśniczą.

Modlin po pierwszych tygodniach działa już znacznie sprawniej, choć dojazd nadal jest słabo oznakowany. Ale prawdziwym testem dla lotniska będzie zima - mgły, dość częste na bagnistym terenie wokół portu, będą problemem, gdyż nie został jeszcze zainstalowany system ILS (a bez tego nie można spodziewać się bazy Ryanaira). A pasażerowie już teraz narzekają na to, że na wejście do samolotu muszą oczekiwać na zewnątrz terminala - lotnisko obiecuje jednak, że przed zimą ścieżki do samolotów zostaną zadaszone.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_b8ce7 2012-10-03 09:09   
gosc_b8ce7 - Profil gosc_b8ce7
To jest kurnik na miarę czasów i naszych możliwości!
gosc_b0bfd 2012-10-02 19:05   
gosc_b0bfd - Profil gosc_b0bfd
Chcesz żyć? Przeczytaj to:

zobacz link
marekg 2012-10-01 16:28   
marekg - Profil marekg
waw-gru; Wszystko kwestia ceny, dogodności połączenia, odległości na własciwe lotnisko no i ostatecznie oczekiwań klienta. Jeśli w danym momencie kiedy potrzebuję lecieć to porównuję różne oferty, z których jest w ogóle sens skorzystac i wybieram oczywiście wg ceny. Dla mnie lot samolotem to jak jazada MPK, on mnie ma zawieźć możliwie najtaniej na miesce. Jeśli wliczę koszty dodatkowe w low -costach i dalej mi się to kalkuluje to w czym problem? w tym, że bułki nie dostanę?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama