Ryanair w Rzeszowie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
31 października 2005 22:09
10 komentarzy
Reklama

Dziś (31.10) w Rzeszowie tanie linie lotnicze Ryanair oficjalnie uruchomiły codzienne loty z Rzeszowa do Londynu-Stansted i do Frankfurtu-Hahn. Pierwszy lot do Londynu odbył się wczoraj (30.10), zaś do Frankfurtu będzie miał miejsce jutro (1.11). Ryanair ogłosił także rekordową liczbę rezerwacji miejsc na nowych trasach – sprzedanych zostało już ponad 30 000 biletów.

W uroczystościach uczestniczył prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, prezes lotniska Jan Straż oraz przedstawiciel Ryanaira Tomasz Kułakowski.

Tomasz Kułakowski, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Ryanaira w Europie Środkowej powiedział dziś w Rzeszowie:
Na nowych trasach z Rzeszowa do Londynu i Frankfurtu Ryanair przewiezie w pierwszym roku 140 000 pasażerów, oszczędzając Polakom, Brytyjczykom i Niemcom miliony euro na wysokich opłatach naliczanych przez LOT, British Airways czy Lufthansę. Miło jest powitać pierwszych brytyjskich i niemieckich turystów, którzy zostawią w Rzeszowie sporo grosza.

Ryanair obsługuje nowe trasy samolotami Boeing 737 nowej generacji z serii 737-800, które mogą zabrać na pokład 189 pasażerów. Średni wiek samolotów we flocie Ryanaira to 5-6 lat.

Tomasz Kułakowski podkreślił, że Ryanair ceni sobie czas pasażerów, dlatego dąży do tego, aby czas obsługi naziemnej samolotu był jak najkrótszy, co pozwala na duże oszczędności, które przekładają się na najniższe ceny biletów. 25 minut to czas miedzy lądowaniem a odlotem - dzisiaj obsługa w Rzeszowie zajęła tylko 19 minut.

Ryanair planuje zwiększenie częstotliwości rejsów do Frankfurtu do 7 lotów w tygodniu. Przewoźnik rozważa także otwarcie nowych połączeń do takich miast, jak Rzym, Bruksela, Dublin, Cork, Shannon, Glasgow, Liverpool, Nottingham, Barcelona, czy Sztokholm. Ostateczne decyzje zostaną podjęte za kilka miesięcy.

Prezes rzeszowskiego lotniska Jan Straż podkreślił, iż lotnisku potrzeba 230 mln zł na nowe inwestycje w postaci nowego terminala i płyty postojowej.

Jego zastępca poinformował, iż liczy na współpracę ze słowackimi i ukraińskimi biurami podróży, które są bardzo zainteresowane ofertą tanich lotów z Rzeszowa. Lotnisko nawiązało już współpracę ze pewną firmą na Słowacji, która zainteresowana jest rozprowadzaniem biletów Ryanaira na Słowacji w biurach podróży w Swidniku, Koszycach i miejscowościach, które leżą bliżej rzeszowskiego lotniska (niż Bratysławy). Droga od przejścia granicznego w Barwinku do Rzeszowa jest bardzo dobra, co może sprzyjać popularności połączeń lotniczych z Rzeszowa u naszych południowych i wschodnich sąsiadów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_weron 2005-11-28 18:01   
gosc_weron - Profil gosc_weron
dlaczego te linie nie leca do brukseli??????????????
gosc_aneta 2005-11-10 18:32   
gosc_aneta - Profil gosc_aneta
Dlaczego nie ma tanich lotöw z Poznania do Frankfurtu Hann??
gosc_kubek 2005-11-02 22:15   
gosc_kubek - Profil gosc_kubek
ja mam takie pytanie ,dla czego jest tyle firm ktore lataja do Londynu Rzymu czy Niemiec Polski a do paryza lataja tylko dwie firmy i to chyba najgorsze(Wiiz i sky)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama