×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic: Cztery nowe Q400Flota linii airBaltic powiększy się wiosną przyszłego roku o cztery nowe samoloty typu Bombardier Q400NG. Dwa samoloty mają pojawić się w maju, a kolejne dwa - w czerwcu, jak podaje portal "Air Transport World".

Według słów Martina Gaussa, prezesa łotewskiej linii, cytowanego przez "ATW", wszystkie samoloty, które trafią do airBaltic będą fabrycznie nowymi maszynami.Ponieważ przewoźnikowi nie udało się zapewnić dostaw dwóch nowych Q400 jeszcze tej jesieni, przez zimę we flocie łotewskiej linii pozostaną dwa Fokkery 50. Ponieważ są one drogie w eksploatacji, airBaltic chce je jak najszybciej wycofać z rejsów. Z dziesięciu holenderskich turbośmigłowców linia oddała już właścicielom trzy maszyny, dwie kolejne odejdą z floty jeszcze w tym roku, a dalsze trzy będą uziemione przez zimę i wylecą z Łotwy wiosną.

Po dostawie czterech nowych Q400 flota airBaltic będzie składać się z 10 Boeingów 737 Classic oraz 12 kanadyjskich turbośmigłowców. Do 2017 r. łotewski przewoźnik ma otrzymać 10 zamówionych Bombardierów CSeries CS300, które stopniowo zastąpią wysłużone Boeingi. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie