airBaltic: Cztery nowe Q400

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 września 2012 10:54
Reklama

Flota linii airBaltic powiększy się wiosną przyszłego roku o cztery nowe samoloty typu Bombardier Q400NG. Dwa samoloty mają pojawić się w maju, a kolejne dwa - w czerwcu, jak podaje portal "Air Transport World".

Według słów Martina Gaussa, prezesa łotewskiej linii, cytowanego przez "ATW", wszystkie samoloty, które trafią do airBaltic będą fabrycznie nowymi maszynami.Ponieważ przewoźnikowi nie udało się zapewnić dostaw dwóch nowych Q400 jeszcze tej jesieni, przez zimę we flocie łotewskiej linii pozostaną dwa Fokkery 50. Ponieważ są one drogie w eksploatacji, airBaltic chce je jak najszybciej wycofać z rejsów. Z dziesięciu holenderskich turbośmigłowców linia oddała już właścicielom trzy maszyny, dwie kolejne odejdą z floty jeszcze w tym roku, a dalsze trzy będą uziemione przez zimę i wylecą z Łotwy wiosną.

Po dostawie czterech nowych Q400 flota airBaltic będzie składać się z 10 Boeingów 737 Classic oraz 12 kanadyjskich turbośmigłowców. Do 2017 r. łotewski przewoźnik ma otrzymać 10 zamówionych Bombardierów CSeries CS300, które stopniowo zastąpią wysłużone Boeingi.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama