×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA otrzyma rządową pożyczkęCzeskie linie CSA otrzymają pożyczkę od państwowej spółki Osinek. Na finansowe wsparcie restrukturyzacji przewoźnika zgodę wyraziła Komisja Europejska.

CSA otrzymają od Osinek SA 2,5 mld koron (ok. 415 mln zł) pożyczki. Warunkiem zgody Brukseli było przedstawienie pięcioletniego planu restrukturyzacji przewoźnika. Strategia na ten okres zakłada m.in. sprzedaż spółek zależnych oraz samolotów, a także, ostatecznie, uzyskanie kredytu bankowego na warunkach rynkowych.Czeskie linie od dłuższego czasu zmagają się z problemami finansowymi. W 2011 r. przewoźnik poniósł stratę wynoszącą ok. 240 mln koron (ok. 60 mln zł), trzykrotnie więcej niż w 2010 r.

Komisja Europejska wydała zgodę na nową pożyczkę, ale równocześnie rozpoczęła badanie pomocy publicznej przyznanej CSA w 2010 r. Bruksela ma wątpliwości, czy nie była ona udzielona na zbyt preferencyjnych warunkach.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


gość_ebe5b - Profil
gość_ebe5b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie