×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sinopec i Airbus razem dla biopaliw
Jedno z największych chińskich przedsiębiorstw branży energetycznej - China Petroleum and Chemical Corporation (Sinopec) i Airbus opracowują i promują produkcję odnawialnego paliwa lotniczego do stałego użytku komercyjnego.

Sinopec jest partnerem prawnym pomagającym rządowi Chińskiej Republiki Ludowej w opracowaniu chińskiego certyfikatu zdatności do lotu dla alternatywnych paliw lotniczych wytwarzanych z  uprawianych w tym kraju surowców.

Certyfikowane paliwo, znane jako "biopaliwo do silników odrzutowych nr 1" będzie produkowane przez Sinopec przy zastosowaniu własnej technologii w nowo wybudowanej rafinerii w Hangzhou (w pobliżu Szanghaju). Rafineria jest jedną z niewielu na świecie , które mają zdolność produkowania na wielką skalę paliwa lotniczego z biomasy.

Airbus wspiera opracowanie chińskich standardów dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytemu w trakcie poprzednich procesów certyfikacyjnych realizowanych przez organizacje zajmujące się normami paliwowymi w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych oraz w wyborze ekologicznych surowców.

- Biopaliwo do silników odrzutowych staje się coraz ważniejsze w lotnictwie i na rynku energetycznym. Pozwoli ono na zrównoważony rozwój branży lotniczej i zaspokoi rosnące zapotrzebowanie na paliwo. Sinopec opracował własną technologię produkcji paliwa lotniczego z biomasy i przerobionego oleju i wyprodukował już paliwo lotnicze spełniające standardy międzynarodowe. Sinopec pomaga CAAC (władzom lotniczym Chin) w procesie certyfikacji zdatności do lotu i jest dumny ze współpracy z Airbusem i innymi partnerami w promowaniu alternatywnych paliw lotniczych - powiedział DAI Houliang, wiceprezes Sinopec.

Oprócz certyfikacji paliwa, partnerzy opracowują także łańcuch wartości dla paliwa alternatywnego w Chinach, w celu przyspieszenia jego komercjalizacji i będą używać 100 procent krajowych zasobów i zdolności do rafinacji.

- Biopaliwa są kluczowym elementem strategii, spełniającej ambitne cele, jakie stawia sobie transport lotniczy w zakresie emisji CO2. Praca z naszymi chińskimi partnerami nad ustanowieniem całkowicie chińskiego łańcucha wartości jest dla nas wyróżnieniem - powiedział  Laurence Barron, prezes spółki Airbus China.

Obecnie Airbus wspiera łańcuchy wartości dla paliwa alternatywnego w Australii, Ameryce Łacińskiej, Europie i na Bliskim Wschodzie. 
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie