×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radom: Powstaje nowy port lotniczy
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już za rok na lotniczej mapie Polski pojawi się kolejne lotnisko cywilne. Port Lotniczy Radom zostanie utworzony na bazie istniejącego lotniska wojskowego Radom-Sadków. 

Lotnisko będzie posiadało drogę startową o długości 2000 m oraz szerokości 60 m.

Do końca listopada 2012 roku planowane jest przeniesienie do Radomia terminalu pasażerskiego z Łodzi. To właśnie z niego w początkowym okresie działalności portu skorzystają pasażerowie. Wyłoniona w przetargu firma Holma z Warszawy będzie odpowiedzialna za rozmontowanie terminalu pasażerskiego w Łodzi i ponownie zmontowanie go w Radomiu, wyrównanie terenu w Łodzi, transport oraz montaż wszystkich elementów konstrukcji, a także wykonanie jej modernizacji. Najpóźniej do maja 2013 r. planowane jest zakończenie prac wykończeniowych.

Z biegiem czasu terminal tymczasowy zostanie rozbudowany, aby mógł sprostać zwiększonemu ruchowi lotniczemu.

 
Jak zapewniają władze spółki lotnisko w przyszłości będzie w stanie obsłużyć nawet 3,5 miliona pasażerów rocznie. Początkowo port lotniczy uzyska klasę 3C, co oznacza możliwość przyjmowania samolotów typu Boeing B737 czy Airbus A320. Natomiast docelowo lotnisko chce uzyskać klasę 4D.Aby jednak lotnisko cywilne mogło rozpocząć działalność wymagane jest m.in uzyskanie od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikatu oraz zezwolenia na zarządzanie lotniskiem.

Zarządzający portem lotniczym udostępnili dla potencjalnych inwestorów prezentację multimedialną ukazującą koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania terenów Portu Lotniczego Radom.Justyna Żyła
fot/źródło: Port Lotniczy Radom gość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie