×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zdetronizował Wizz Aira
Ryanair największym tanim przewoźnikiem w Polsce. Irlandzkie nisko-kosztowe linie Ryanair po ośmiu miesiącach br. przewiozły z/do Polski prawie 65 tys. pasażerów więcej niż konkurencyjny Wizz Air.

Do końca sierpnia węgierska linia przewiozła 3,01 mln pasażerów, podczas gdy Ryanair 3,07 mln.

Po kilku latach zaciętej konkurencji na polskim rynku Wizz Air oddał Ryanairowi palmę pierwszeństwa wśród low-costów w Polsce. 

- Nie jest to zaskoczeniem, ze stajemy sie największą linią lotniczą typu low cost w Polsce - mówi Tomasz Żegliński, dyrektor marketingu i sprzedaży Ryanaira na Polskę w rozmowie z Pasazer.com. - W roku 2013 Ryanair będzie największym przewoźnikiem w Polsce, przewożąc około 6 mln. pasażerów - dodaje.- Ryanair nie podaje informacji na temat liczby przewiezionych pasażerów, tylko sprzedanych biletów - mówi Daniel De Carvalho, Corporate Communication Manager w Wizz Air. - Klienci, którzy chcą przebukować bilet, co się często zdarza, są zmuszeni do kupienia nowego biletu albo całkowitej rezygnacji z podróży. Wizz Air publikuje jedynie liczbę rzeczywiście przewiezionych pasażerów i dodatkowo umożliwia zmiany w bukowaniu biletów bez żadnych kar, jeśli pasażerowie kupią bilety, korzystając z opcji Wizz Flex - dodaje.Żegliński zapewnia, że podana wartość to rzeczywista ilość pasażerów, którzy skorzystali z połączeń linii, a nie liczba sprzedanych biletów jak sugeruje Wizz Air.

Do końca czerwca przewaga Węgrów nad Irlandczykami wynosiła jeszcze niecały tysiąc pasażerów. Okres wakacyjny w którym Ryanair uruchomił kilkanaście typowo wakacyjnych połączeń zdecydował o wyjściu Ryanaira na prowadzenie. 

Czy Irlandczykom uda się utrzymać prymat? Wszystko wskazuje, że tak. Od listopada obydwaj przewoźnicy ograniczają swoją letnią siatkę połączeń likwidując kilkanaście tras. Na zimę jednak irlandzki low cost uruchomi aż 15 nowych połączeń, a także zwiększy oferowanie na niektórych swoich trasach, podczas gdy Wizz Air  uruchomi tylko 4 nowe połączenia. 

Paweł Cybulak
fot. Piotr Bożykgość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie