LH: Nowa linia zamiast Germanwings

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 września 2012 15:11
11 komentarzy
Reklama

Zarząd Lufthansy zadecydował wczoraj (19.09) o zmianie formuły działania niskokosztowego oddziału linii, Germanwings. Nastąpi to 1 stycznia 2013 r. Najprawdopodobniej powstanie nowy przewoźnik, który obejmie Germanwings oraz obecne loty Lufthansy spoza głównych hubów przewoźnika.W tej chwili niewiele wiadomo na temat strategii działania oraz marki, pod jaką działać będzie nowa spółka. W mediach pojawiły się doniesienia, że ma to być typowy przewoźnik niskokosztowy, jednak przedstawiciele Lufthansy w rozmowie z Pasazer.com podkreślają, że oficjalnie nie ujawniono jeszcze ani nazwy, ani modelu biznesowego, ani nawet struktury nowej linii.

W komunikacie prasowym Lufthansy czytamy jedynie, że nowa spółka powstanie na bazie Germanwings i będzie wynikiem połączenia niskokosztowego oddziału linii z tzw. Direct Services, czyli połączeniami krajowymi i europejskimi z lotnisk innych niż Frankfurt i Monachium.Poza flotą samolotów Germanwings oraz tych, które teraz obsługują połączenia Direct Services, nowa linia będzie korzystała także z maszyn Eurowings. Oznacza to, że całkowita wielkość floty wyniesie 90 maszyn. Lufthansa przewiduje, że w pierwszym roku działalności nowa filia przetransportuje 18 mln pasażerów.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marcowy 2012-09-21 14:46   
marcowy - Profil marcowy
jak słyszę o planach - centralne lotniska, dowożenie do hubów itd.... to wiem że nic z tego nie wyjdzie...
marcowy 2012-09-21 14:44   
marcowy - Profil marcowy
Jak na razie żadne lowcosty stworzone przez regularnnych przewoźników jakoś nie zawojowały rynku - nie wspominając o naszym Centralu. Nie ta mentalnośc zarządu. A teoretycznie to takie proste - przepis na sukces Ryan pokazuje na talerzu
gosc_da33e 2012-09-21 12:13   
gosc_da33e - Profil gosc_da33e
Szkoda by było tego malowania super się prezentują w KRK:(
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama