×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: Nowa linia zamiast GermanwingsZarząd Lufthansy zadecydował wczoraj (19.09) o zmianie formuły działania niskokosztowego oddziału linii, Germanwings. Nastąpi to 1 stycznia 2013 r. Najprawdopodobniej powstanie nowy przewoźnik, który obejmie Germanwings oraz obecne loty Lufthansy spoza głównych hubów przewoźnika.W tej chwili niewiele wiadomo na temat strategii działania oraz marki, pod jaką działać będzie nowa spółka. W mediach pojawiły się doniesienia, że ma to być typowy przewoźnik niskokosztowy, jednak przedstawiciele Lufthansy w rozmowie z Pasazer.com podkreślają, że oficjalnie nie ujawniono jeszcze ani nazwy, ani modelu biznesowego, ani nawet struktury nowej linii.

W komunikacie prasowym Lufthansy czytamy jedynie, że nowa spółka powstanie na bazie Germanwings i będzie wynikiem połączenia niskokosztowego oddziału linii z tzw. Direct Services, czyli połączeniami krajowymi i europejskimi z lotnisk innych niż Frankfurt i Monachium.Poza flotą samolotów Germanwings oraz tych, które teraz obsługują połączenia Direct Services, nowa linia będzie korzystała także z maszyn Eurowings. Oznacza to, że całkowita wielkość floty wyniesie 90 maszyn. Lufthansa przewiduje, że w pierwszym roku działalności nowa filia przetransportuje 18 mln pasażerów.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie