×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avolon potwierdza zamówienie 25 B737


Dziś (20.09) firma leasingowa Avolon potwierdziła zamówienia 15 samolotów B737 MAX: 10 w wersji -8 oraz pięciu w wersji -9, a także 10 samolotów B737-800NG. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 2,3 mld dolarów i jest kolejnym zamówieniem B737 MAX przez firmę leasingową.

- Dziś, kiedy koszty paliwa w liniach lotniczych mają tak duże znaczenie 737 MAX jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfela samolotów, jak i naszej rosnącej floty B737. MAX wraz z wieloma zastosowanymi w nim zmianami stanowi duży krok naprzód dla przewoźników jak i również dla pasażerów - powiedział Domhnal Slattery, prezes Avolon.Boeingi 737 MAX to najnowsza konstrukcja w rodzinie 737. Dzięki nowym silnikom oraz zmianom aerodynamicznym, m.in. zastosowaniu nowego typu wingletów, samoloty te mają być o 13% oszczędniejsze od obecnie latających odrzutowców w tej klasie. MAX-y, według zapowiedzi Boeinga, mają być też bardziej wydajne od Airbusów A320neo.

Amerykański producent zebrał już ponad 1000 zamówień na Boeingi 737 MAX. To już trzeci kontrakt podpisany z firmami leasingowymi. O tym, dlaczego coraz więcej zamówień jest składanych nie przez linie, lecz właśnie przez leasingodawców, pisaliśmy w raporcie Pasazer.com.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie