×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar: B787 poleci na... retrofit kabinyBoeing 787 (LN 58, A7-BCB) przeznaczony do dostawy dla Qatar Airways odleci do North Charleston w celu... retrofitu kabiny pasażerskiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest to nowy samolot.

Wydaje się, że pomysł Akbara Al Bakera, barwnego prezesa Qatar Airways, aby zaprezentować swojego pierwszego B787 na salonie Farnborough Air Show 2012 do udanych należeć nie będzie.

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł Pasazer.com wynika, że uszkodzonych jest kilka foteli (2 klasy biznes oraz 2-3 klasy ekonomicznej). Wymiana wiąże się z demontażem całych rzędów foteli gdzie znajduje się ten uszkodzony. Ponadto przewoźnik chce przeprowadzić montaż systemu Wi-Fi jeszcze przed dostawą co powoduje, że retrofit oraz instalowanie pokładowego dostępu do internetu potrwa około 30 dni.

Dlatego prawdopodobnie pierwszą maszyną jaką odbierze Qatar Airways będzie Dreamliner o oznaczeniu LN64 i rejestracji A7-BCL, który ma wpisany wstępny odbiór 18 października.Pokład B787 Qatar Airways jest podzielony na dwie klasy podróży mogące łącznie zabrać 254 pasażerów: 232 w klasie ekonomicznej i 22 w klasie biznes. Maszyna 787 będzie wyposażona w system Wi-Fi oraz GSM, które dadzą możliwość komunikacji dla wszystkich pasażerów znajdujących się na pokładzie. Każdy fotel posiadać będzie prywatne gniazdo zasilające wraz ze złączem USB. Więcej na temat kabiny w naszym artykule "Qatar Airways: Nowe fotele dla B787".

Kiedy pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych samolotów? Tego nie wiemy, ale według wstępnym informacji będzie to prawdopodobnie dopiero listopad. Pierwszy Dreamliner  ma zainaugurować służbę na trasie Doha - Londyn Heathrow.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgers


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie