Bydgoszcz zimą bez czarterów

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
19 września 2012 13:29
17 komentarzy
Reklama

Nie polecimy zimą z Bydgoszczy na Teneryfę. Loty na Wyspy Kanaryjskie oferowało biuro podróży TUI.

 - Dostaliśmy od touroperatora informację o anulowaniu lotów na Teneryfę z powodu małego zainteresowania ofertą. W sezonie zimowym z Bydgoszczy nie będzie realizowane żadne połączenie na Wyspy Kanaryjskie - potwierdziła  Joanna Sowińska, rzecznik prasowy bydgoskiego lotniska.

Czy pasażerowie mogli liczyć na jakiekolwiek inne kierunki czarterowe w zimowej ofercie lotniska?

 - Kwestia innych kierunków czarterowych z Bydgoszczy w sezonie zimowym rozstrzygnie się w najbliższym czasie - dodała Sowińska.

Tomasz Wyszyński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_a4213 2012-09-25 21:24   
gosc_a4213 - Profil gosc_a4213
Ludzie piszecie o lotnictwie to przynajmniej zastanówcie się o czym piszecie! Na chwilę obecna powtarzacie tylko plotki, że Bydgoszcz jest droga. Rzucam więc wyzwanie aby ktoś napisał konkretnie ile płac i się za opłaty lotniskowe i handling w BZG a ile na "tańszych lotniskach". Do tego czasu nie powtarzajcie oczywistych bredni - no chyba że pracujecie dla Enterair, który znany jest ze swoich różnych zagrywek negocjacyjnych tak wobec lotnisk, handlerów jak i touroperatorów.
gosc_175ca 2012-09-23 15:54   
gosc_175ca - Profil gosc_175ca
Ale z Was mądrale. Port musi z czegoś żyć. To jest przedsiębiorstwo, w którym pracuje ileś ludzi - a nikt nie chce do niego dopłacać. Skoro ma być tanio dla Ryana, to dla kogoś innego musi być drogo. Do tego zapominacie jeszcze o czymś - to jest przykład konkurowania z GDN, gdzie my jako PLG mamy tak naprawdę bardzo małe możliwości przebicia ich: GDN czynne 24h, my nie, GDN z obsługą techniczną do B check włącznie, u nas nic. I najważniejsze - oni tam mają zyski i mają z czego robić dobrze przewoźnikom. Sytuacja z czarterami to pierwszy jasny przykład, jak trudno będzie o cokolwiek się bić z GDN. Oczywiście, będziemy się starali o następną zimę, ale może być ciężko. A jeszcze jak do walki o czartery wejdzie Gdynia...
gosc_b6934 2012-09-22 00:38   
gosc_b6934 - Profil gosc_b6934
@mietek, a to bardzo ciekawe co piszesz, masz na to jakies dane? Sprzedaz Lanzarote z Bydgoszczy w sezonie W11/12 była na poziomie 87 procent i było wyższe w porównaniu do Warszawy o blisko 11 procent. Blisko połowa lotów była lepiej obłożona z Bydgoszczy niz z Warszawy. Wez pod uwagę że paxy z Warszawy to nie tylko Warszawa ale cała południowo-wschodnia część Polski. Zawieszenie lotów w sezonie W12/13 nie jest wynikiem słabej sprzedaży tylko jak napisał "4tech" nacisków ze strony EnterAir na touroperatorów. Powód? zbyt wysokie opłaty lotniskowe. Dla porównania RyanAir 270-300 euro: EnterAir 1160-1220 euro, już teraz wiesz dlaczego skasowano loty?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama