×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Estonian: Tallinn - Londyn City od 2013r.
Dziś (18.09) linia Estonian Air poinformowała o otwarciu połączenia z Tallinna do Londynu-City. Rejsy na tej trasie wystartują 1 marca 2013r. i początkowo odbywać się będą trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.
Od 2 maja 2013r. przewoźnik uruchomi też połączenie w czwartki, a od 1 czerwca częstotliwości wzrośnie do sześciu rejsów w tygodniu oprócz niedziel. Loty obsługiwane będą samolotami Embraer E-190, którego pierwszy egzemplarz przewoźnik wyleasinguje na początku przyszłego roku.- Londyn jest ważnym punktem w siatce połączeń Estonian Air. Rozpoczęcie rejsów na lotnisku w centrum miasta jest związane z dostawą nowego modelu Embraera E-190. Chciałbym podkreślić, że nasz nowy rozkład lotów na tej trasie został dopasowany przede wszystkim do podróżnych biznesowych dając możliwość przesiadek do takich miast jak Helsinki, Moskwa czy Sankt Petersburg - powiedział Tero Taskila, prezes Estonian Air.

- London City Airport ma przyjemność powitać Estonian Air jako nowego przewoźnika na lotnisku. Tallin to jedno z najszybciej rozwijających się miast nad Bałtykiem, a także ciekawe miejsce dla brytyjskich turystów - którzy będą mogli się tam dostać tylko za pośrednictwem londyńskiego lotniska faktycznie położonego w Londynie czyli szybko i łatwo. Tallin zaoferuje również pasażerom dobre połączenia do innych miast w regionie - powiedział Declan Collier, dyrektor London City Airport.

Warto dodać, że w lutym tego roku estoński przewoźnik podjął decyzję o reorganizacji swojej floty i całkowitym przejściu na rodzinę samolotów E-Jet. Docelowo flota przewoźnika składać się będzie z 12 samolotów: czterech E-170, trzech E-175 oraz pięciu E-190.

Piotr Bożyk
Fot. Estonian Airgość_3b35e - Profil
gość_3b35e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie