×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


100. Airbus dla linii Avianca-TacaW poniedziałek (17.09) linia Avianca-Taca odebrała w Tuluzie 100. Airbusa. Jubileuszowym samolotem został dziewiąty samolot A330-200. Samolot otrzymał barwy sojuszu Star Alliance.

- Linie Avianca-Taca mają jedną z najmłodszych flot w Ameryce Łacińskiej, średnia wieku samolotu wynosi 5 lat. Cieszymy się, że  modernizacja i rozbudowa  floty przewoźnika odbywa się w oparciu o samoloty Airbusa - powiedział Rafael Alonso, wiceprezes Airbusa na region Ameryki Łacińskiej i Karaibów.Nowy nabytek linii zabierze na pokład 252 pasażerów: 30 w klasie biznes oraz 222 w klasie ekonomicznej. Inne korzyści ekonomiczne tego modelu wynikają z podobieństwa operacyjnego do samolotu A330-200 Freighter, którego linia zamówiła cztery egzemplarze, ponadto z niezawodności operacyjnej i wyjątkowej wydajności pod względem zużycia paliwa. Unikatowa cecha łącząca wszystkie rodziny samolotów  Airbusa to wysokie podobieństwo w budowie płatowców, systemów na pokładzie, kokpitów i sposobu pilotowania co przekłada się na znaczne redukcje kosztów dla przewoźników.

Avianca-Taca łącznie zamówiła 190 samolotów Airbusa. Przewoźnik eksploatuje obecnie 100 maszyn producenta z Tuluzy, w tym 91 samolotów A320 i dziewięć A330. Na realizację czekają zamówienia na 80 maszyn.

Piotr Bożyk
Fot. Clement Alloinggość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie