×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Enter: Kolejny B738 jeszcze w 2012r.Ze względu na dynamiczną sytuację na rodzimym rynku lotniczym flota Enter Air powiększy się w tym roku o kolejny samolot. Prawdopodobnie z końcem listopada dołączy 12. Boeing 737. Będzie to maszyna 737 NG nowej generacji w wersji -800 użytkowana
obecnie przez Air Berlin.

- Następna maszyna, o której rozmawiamy to B737-800. W przyszłym roku planujemy jeszcze lekką restrukturyzację floty B737-400, której celem jest zapewnienie sobie większej liczby samolotów "back-up'owych". Jednak jeśli chodzi o powiększanie floty to raczej wszystkie następne samoloty będą z rodziny "Next Generation", których mamy obecnie trzy sztuki. W niedalekiej przyszłości to właśnie B737 NG będą stanowiły trzon naszej floty statków powietrznych - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.Dlatego plany Enter Air na przyszły rok przewidują pozyskanie także od dwóch do czterech maszyn typu B737-800, jeśli rynek się utrzyma.

Pod koniec sezonu letniego przewoźnik zainstaluje także winglety na dwóch B737-800NG (SP-ENZ,-ENX) oraz nie wyklucza dostosowania maszyn B738 do konfiguracji rozszerzonych operacji czyli tzw. ETOPS (Extended-range Twin-engine Operational Performance Standards). Innymi słowy procedury ETOPS to zdolność samolotu do operowania, na przykład w dalszej odległości od linii brzegowej czy dogodnych lotnisk trasowych dzięki procedurom bezpiecznego powrotu/dolotu na lotnisko po zaistnieniu jakichkolwiek problemów, w tym m.in. długie zawroty wykonywane na jednym silniku powyżej 60 minut od najbliższego odpowiedniego dla maszyny lotniska.

Obecnie flota Enter Air składa się z 11 samolotów: ośmiu Boeingów 737-400 oraz trzech B737-800NG.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie