WAW: Ruszyła przebudowa terminala

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 września 2012 23:38
7 komentarzy
Reklama

Stara część Terminala A na Lotnisku Chopina ostatecznie została zamknięta dla pasażerów i personelu i od 13 września jest już wyłącznie placem budowy. Do końca 2014 r. budynek zostanie całkowicie zmodernizowany i połączony z nową częścią terminala.

Stary terminal (dawniej nazywany Terminalem 1) musi zostać przebudowany, ponieważ rosnący ruch na lotnisku wymusza zwiększenie przepustowości dworca lotniczego. Ponadto budynek oddany do użytku w 1992 r. jest w złym stanie technicznym. Przecieki w dachu, czy awarie instalacji technicznych sprawiały, że komfort obsługi pasażerów był niższy od oczekiwań.

- Zależy nam na tym, żeby pasażerowie na Lotnisku Chopina zawsze byli obsługiwani w jak najbardziej komfortowych warunkach. Po modernizacji terminal będzie przestronniejszy i wygodniejszy – wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy warszawskiego portu.Podczas rozpoczynających się prac stary terminal zostanie całkowicie połączony z nowym zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. W przebudowanej części będzie więcej stanowisk odprawy i kontroli bezpieczeństwa, zostaną też zainstalowane nowe urządzenia do sortowania bagażu. W trakcie modernizacji wybudowane zostanie przejście podziemne łączące bezpośrednio halę przylotów z lotniskową stacją kolejową.

- Jestem pewien, że końcowy efekt na pewno wynagrodzi podróżnym tymczasowe niedogodności, które wiążą się z zamknięciem i remontem starej części – dodaje Przybylski. 

W związku z przebudową terminala już od 1 sierpnia stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, a także biura wszystkich linii lotniczych, touroperatorów i wypożyczalni samochodów funkcjonują wyłącznie w nowej części terminala (Strefa CDE). Tam też można znaleźć Biuro Bagażu Zagubionego i pocztę.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
michalb 2012-09-20 23:04   
michalb - Profil michalb
madej już był taki jeden co się darł tak jak ty i słono go to kosztowało a do tego musiał lecieć innym samolotem a co za tym idzie kupić nowy bilet
madej 2012-09-20 17:50   
madej - Profil madej
votek: na każdym lotnisku znajdziesz bezczelne panienki. Ja mam na to metodę, jak do mnie jakas wyskakuje z mordą to ja wtedy jeszcze glosniej na nia morde wydre i panienka siedzi cicho. Zawsze działa:). Chociaż w WAW to już coraz rzadziej się zdarza.
votek 2012-09-20 12:17   
votek - Profil votek
jak tak dbaja o komfort i jakosc to przede wszystkim niech sie wezma za osoby pracujace na lotnisku (check in, bramki bezpieczenstwa) i porobia im jakies szkolenia z obslugi klienta, teraz jest bezczelnosc, lekcewazenie i chamstwo
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama