×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA potwierdza daty dostaw B787 i A380Linie British Airways potwierdziły daty dostaw pierwszych spośród zamówionych przez tę spółkę samolotów Airbus A380 oraz Boeing B787-8.

Pierwszy SuperJumbo Airbusa trafi do brytyjskiego przewoźnika w lipcu 2013 r. Kolejne dwie maszyny tego typu będą dostarczone we wrześniu i listopadzie. British Airways będą 10. linią na świecie i 3. w Europie (po Air France i Lufthansie), we flocie której znajdzie się największy pasażerski samolot świata.O dwa miesiące wcześniej, w maju przyszłego roku, brytyjska linia otrzyma pierwszego Boeinga 787 Dreamliner w wersji -8. Do końca 2013 r. BA powinno mieć łącznie cztery samoloty tego typu. Przypomnijmy, że w połowie listopada swojego pierwszego Dreamlinera ma otrzymać PLL LOT, stając się tym samym pierwszym europejskim użytkownikiem najnowszego modelu koncernu z Seattle. 

We flocie British Airways A380 mają zastąpić najstarsze Boeingi 747, a B787 - Boeingi 767. Brytyjska linia zamówiła 12 dwupokładowych samolotów Airbusa (posiada również 7 opcji) oraz łącznie 24 "Liniowce Marzeń" (8 w wersji -8 i 16 w wersji -9). Na razie nie wiadomo, na jakich trasach będą wykorzystywane nowe samoloty.

Dominik Sipiński
fot. British Airwaysgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie