Indie zezwalają na inwestycje w linie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 września 2012 14:46
Reklama

Rząd Indii zmienił prawo, które blokowało zagraniczne inwestycje w przewoźników lotniczych. Po piątkowej (14.9) poprawce zainteresowani spoza Indii będą mogli kupić do 49% udziałów w każdej linii lotniczej zarejestrowanej w tym kraju.

Zmiana prawa to długo oczekiwany krok, który może uratować znajdujących się w fatalnej kondycji finansowych indyjskich przewoźników. Za zezwoleniem na zagraniczne inwestycje lobbowała przede wszystkim linia Kingfisher, która od kilku miesięcy znajduje się na krawędzi bankructwa.

Dostęp do rynku lotniczego w Indiach jest obwarowany wieloma restrykcyjnymi przepisami. Niektórzy przewoźnicy, np. Lufthansa i Singapore Airlines, od dawna walczą o zezwolenie na loty większymi samolotami lub do nowych miast. Jednak głównymi zainteresowanymi inwestycją w przewoźników z Indii będą zapewne linie z rejonu Zatoki Perskiej. Od dawna mają one dominującą pozycję nie tylko w ruchu bezpośrednim, związanym z dużą migracją zarobkową z Indii do krajów na Półwyspie Arabskim, ale i w transferach pasażerów przez huby np. w Dubaju czy Dosze.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama