×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: "Samoloty latają pełne"


Port lotniczy w Gdańsku odnotował właśnie kolejny rekord - w sierpniu wskaźnik wypełnienia miejsc (tzw. load factor) w samolotach wyniósł na lotach z Gdańska średnio 84,5%. Tym samym gdańskie lotnisko pobiło wynik z lipca zeszłego roku, kiedy dało się osiągnąć LF w wysokości 84,3%.  
 
Tak dobry wynik był możliwy dzięki ogólnemu wzrostowi popytu na większości tras, jednak kluczowa była popularność rejsów PLL LOT do Warszawy – na tej trasie udało się wypełnić 81,2% miejsc. Liderem jeśli chodzi o wypełnienie samolotów pozostaje połączenie Ryanair do Dublina. Load factor na tym połączeniu wyniósł w sierpniu równe 100%, a wliczając dzieci do 2 lat, które mogą podróżować na kolanach rodziców – 102,3%. 
 
- Tak wysokie wskaźniki load factor wyraźnie pokazują, że mimo trudnego okresu dla branży lotniczej, samoloty z Gdańska latają pełne – w tym przypadku często dosłownie. To doskonałe wyniki i wierzymy, że dzięki nim przekonamy przewoźników do zwiększania swojej oferty z Gdańska. Wiele wskazuje na to, że już w najbliższym czasie przyniesie to efekt - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. 
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie