EADS chce połączenia z BAE Systems

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 września 2012 11:24
1 komentarz
Reklama

EADS, europejski koncern, do którego należy m.in. Airbus, chce połączyć się z BAE Systems. Jeśli rozmowy, które są już w trakcie, zakończą się sukcesem, może powstać jedno z największych lotniczych przedsiębiorstw świata.

EADS to europejska grupa, do której należą firmy Airbus wraz z Airbus Military, Eurocopter, Astrium i Cassidian. Koncern jest również właścicielem m.in. 50% udziałów w ATR-ze. Zakłady produkcyjne należące do EADS-u znajdują się nie tylko w Europie, ale również np. w Chinach. W Polsce koncern jest m.in. właścicielem zakładów PZL w Warszawie i Mielcu.

BAE Systems to główny brytyjski konkurent EADS-u. Firma zajmuje się przede wszystkim działalnością w sektorze wojskowym. Jest jednym z głównych dostawców dla amerykańskiego Departamentu Obrony, uczestniczy również w produkcji samolotów F-35 Lightning oraz Eurofighter Typhoon, jak również m.in. nowych lotniskowców klasy Queen Elizabeth dla brytyjskiej Marynarki Królewskiej.

Zgodnie z brytyjskim prawem spółki mają czas do 10 października, by podjąć decyzję o rozpoczęciu procesu łączenia. Byłaby to największa zmiana w EADS-ie odkąd prezesem koncernu został Tom Enders, były prezes Airbusa.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

asp1 2012-09-13 14:24   
asp1 - Profil asp1
BAE absolutnie nie jest konkurentem EADS. Produkuja zupelnie inne rzeczy.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama