×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EADS chce połączenia z BAE SystemsEADS, europejski koncern, do którego należy m.in. Airbus, chce połączyć się z BAE Systems. Jeśli rozmowy, które są już w trakcie, zakończą się sukcesem, może powstać jedno z największych lotniczych przedsiębiorstw świata.

EADS to europejska grupa, do której należą firmy Airbus wraz z Airbus Military, Eurocopter, Astrium i Cassidian. Koncern jest również właścicielem m.in. 50% udziałów w ATR-ze. Zakłady produkcyjne należące do EADS-u znajdują się nie tylko w Europie, ale również np. w Chinach. W Polsce koncern jest m.in. właścicielem zakładów PZL w Warszawie i Mielcu. 

BAE Systems to główny brytyjski konkurent EADS-u. Firma zajmuje się przede wszystkim działalnością w sektorze wojskowym. Jest jednym z głównych dostawców dla amerykańskiego Departamentu Obrony, uczestniczy również w produkcji samolotów F-35 Lightning oraz Eurofighter Typhoon, jak również m.in. nowych lotniskowców klasy Queen Elizabeth dla brytyjskiej Marynarki Królewskiej. 

Zgodnie z brytyjskim prawem spółki mają czas do 10 października, by podjąć decyzję o rozpoczęciu procesu łączenia. Byłaby to największa zmiana w EADS-ie odkąd prezesem koncernu został Tom Enders, były prezes Airbusa.

Dominik Sipińskigość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie