×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Mniej lotów Warszawa - KatowiceLOT ograniczy w nadchodzącym sezonie zimowym liczbę rejsów między Warszawą a Katowicami. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego,  przewoźnik całkowicie rezygnuje z lotów między lotniskiem Chopina a Pyrzowicami w soboty oraz niedziele. Zmniejszona zostanie również częstotliwość rejsów w ciągu tygodnia - loty na tej trasie będą się odbywały tylko dwa razy dziennie. Obecnie LOT oferuje 3-4 rejsy dziennie. 

Zmiany w rozkładzie lotów na trasie Warszawa-Katowice wynikają z optymalizacji układu rotacji samolotów wykonujących rejsy z portów regionalnych - tłumaczy nam Biuro Prasowe LOT-u.

Loty z Warszawy do Katowic odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (7:20), popołudniowych (16:10) oraz wieczornych (22:30). We wtorki oraz czwartki przewoźnik realizuje loty z Warszawy również o godzinie 18:10, a w niedziele można polecieć do Katowic o 16:10, 18:00 oraz 22:30.

Loty z Katowic do stolicy odbywają się w godzinach porannych (o 5:50 oraz 8:50) od poniedziałku do soboty, a także w godzinach wieczornych (o 17:35) od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Dodatkowo we wtorki i czwartki obsługiwany jest rejs startujący z Katowic do Warszawy o 10:25.

- Oczywiście zdajemy sobie, że powstała pewna luka w rozkładzie katowickim i dlatego też trwają obecnie prace oraz analizy nad nowymi propozycjami dla tej trasy - zapowiada polski przewoźnik.Zimą przewoźnik będzie realizował rejsy na tej trasie dwa razy dziennie i tylko od poniedziałku do piątku. Samolot będzie startował z lotniska Chopina o 7:20 oraz 13:45, w Pyrzowicach spodziewany jest odpowiednio o 8:20 oraz 14:35. Rejsy z Katowic do Warszawy zostały zaplanowane na 8:50 oraz 15:15, na lotnisku Chopina wylądują odpowiednio o 9:50 oraz 16:05.
Poranny lot między Warszawą a Katowicami obsługiwany będzie samolotem Saab 340, natomiast popołudniowy rejs realizowany będzie maszyną ATR42 lub 72 należącą do Eurolotu.

W sezonie zimowym LOT znacznie zmniejsza swoją obecność na lotnisku w Katowicach. Pod koniec sierpnia przewoźnik poinformował o skasowaniu na zimę lotów Katowic do Turynu

Anna Żuchlińska
fot. Katowice Airportgość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie