LOT wydziela call centre

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 września 2012 10:26
10 komentarzy
Reklama

Od 1 października call centre LOT-u będzie obsługiwane przez spółkę zewnętrzną. Zmiana to element planu restrukturyzacji polskiego przewoźnika i ma obniżyć koszty.

- Zmiana stanowi kontynuację analogicznych, podejmowanych wcześniej działań polegających na przekazywaniu poza spółkę działalności usługowej wspomagającej transport lotniczy, np. handlingu, techniki czy IT - informuje nas Biuro Prasowe PLL LOT.

Z początkiem października pracownicy call centre LOT-u zostaną przejęci przez spółkę Personnel Service sp. z o.o., będącą członkiem Work Service S.A.

Outosurcing call centre jest powszechną praktyką rynkową w branży usługowej, w tym lotniczej. Największe linie lotnicze, np. Lufthansa, również mają call centre wydzielone na zewnątrz - informuje LOT.

Wszyscy pracownicy zatrudnieni w działach, które zostaną przejęte przez Personnel Service, zachowają swoje obecne umowy o prac oraz wynikające z nich prawa i obowiązki. 

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ab21e 2012-09-20 20:28   
gosc_ab21e - Profil gosc_ab21e
Kiedyś tam pracowałem, odszedłem. Wtedy wszyscy się dziwili. Ciekawe co powiedzą teraz.
adamlubin 2012-09-13 06:10   
adamlubin - Profil adamlubin
INF z google: "Nowym właścicielem działu sprzedaży narodowego przewoźnika PLL LOT została firma Personnel Service. Prezesem jej zarządu jest Robert Apiecionek, współzałożyciel i wrocławski działacz Platformy Obywatelskiej. PLL LOT pozbywa się działu sprzedaży. Kasjerom już wcześniej obniżono pensje, ale wraz z nowym właścicielem pracownicy stracą też dotychczasowe dodatki. Jak twierdzą kasjerzy, nowy pracodawca jest powiązany z wrocławską Platformą Obywatelską. - Z dniem 1 października 2012 przejmuje nas firma Personnel Service, której prezesem zarządu jest pan Robert Apiecionek, współzałożyciel Platformy Obywatelskiej, członek zarządu wrocławskiej Platformy Obywatelskiej, były radny miasta Wrocław z ramienia PO. Ten sam człowiek, który w 2008 r. został członkiem rady nadzorczej Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej "Anilux", spółki należącej do Skarbu Państwa - zaznaczają kasjerzy. Personnel Service jest spółką-córką firmy Work Service, której prezesem jest Tomasz Hanczarek, współzałożyciel wrocławskiej Platformy Obywatelskiej, założyciel i pierwszy przewodniczący Koła Fabryczna Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu, członek zarządu powiatu Platformy Obywatelskiej, sekretarz Federacyjnego Klubu PO IV kadencji Rady Miejskiej Wrocławia. Sprawdziliśmy wszystkie te tropy i okazało się, że nowy właściciel jest związany z Platformą Obywatelską, co w połączeniu z blokadą informacyjną na temat chociażby sposobu przeprowadzenia przetargu powoduje, że sprawa nas jeszcze bardziej bulwersuje. Najgorsze jest to, że nikt nie jest w stanie nam pomóc. Być może nagłośnienie sprawy pozwoli na wyjaśnienie wszystkich naszych wątpliwości - podkreślają pracownicy. ITD...
gosc_7853e 2012-09-12 20:20   
gosc_7853e - Profil gosc_7853e
W końcu doczekałem się tego :-) To przecież tak oczywiste, że CC powinni wyłączyć na zewnątrz, że aż dziwne, że robią to tak późno. Lepiej późno niż wcale - idealnie pasuje do 787 ;-) Dobry ruch, zdecydowanie popieram i trzymam za Was kciuki. Podobnie z polską reprezentacją w piłce nożnej. Grają jak grają ale kibicuję zawsze :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama