×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot: Dostawa Q400 zakończonaW poniedziałek (10.09) wieczorem na warszawskim lotnisku wylądował kolejny Bombardier Q400 dla Eurolotu. Ósmy Q400 NextGen to samolot o numerze seryjnym S/N 4424 i rejestracji C-GPZF. Wkrótce Bombardier otrzyma polskie znaki SP-EQH. Tym samym zakończyła się dostawa wszystkich maszyn zamówionych w marcu tego roku.Q400 Eurolotu zabierają na pokład 78 pasażerów, a napędzają je dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A. W czerwcu nowe Bombardiery zadebiutowały w siatce połączeń Eurolot i PLL LOT.

Eurolot sfinalizował zamówienie na 8 samolotów Bombardier Q400 NextGen z opcjami na kolejne 12 maszyn tego typu. Siedem maszyn już lata w barwach przewoźnika, a ósma niebawem trafi na siatkę połączeń.Przewoźnik ogłosił decyzję również o wykorzystaniu sześciu z dwunastu opcji jakie posiada na maszyny Bombardier Q400 NextGen. Kolejne Dashe zasilą flotę przewoźnika w okresie kwiecień - czerwiec 2013. Wartość zamówionych samolotów opiewa na kwotę około 180 mln dolarów przy obecnych cenach katalogowych.

Eurolot będzie operował kolejnymi samolotami w ramach własnej siatki połączeń. Decyzja dotycząca wykorzystania pozostałych opcji zostanie podjęta w późniejszym terminie.

Piotr Bożyk
Fot. M. Petrykowski, Piotr Bożykgość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie