×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ILA: Air Asia pierwsza wypróbuje sharkletyMalezyjski przewoźnik niskokosztowy Air Asia będzie pierwszą linią, która otrzyma Airbusa A320 z nowymi zakończeniami skrzydeł, sharkletami. Ta modyfikacja ma zmniejszyć zużycie paliwa aż o 3,5% na długich lotach, a dostawa jest zaplanowana na grudzień tego roku.

Informację o sfinalizowaniu planu dostawy pierwszego A320 z sharkletami podano w trakcie targów lotniczych ILA 2012. Na berlińskich pokazach Airbus prezentuje wyposażony w sharklety samolot testowy A320 o numerze seryjnym MSN5098. Wcześniej rozpoczęły się na próby na najstarszym A320 o numerze seryjnym MSN1. Jesienią tego roku Airbus chce rozpocząć testy modelu A321 wyposażonego w sharklety. Pierwszy A320 z sharkletami dla Air Asia będzie napędzany silnikami CFM56. Europejski koncern planuje dostawę pierwszego A320 z sharkletami i jednostkami napędowymi IAE V2500 w pierwszym kwartale 2013 r. W drugim kwartale do linii trafi pierwszy A319 z sharkletami i silnikami CFM56, w trzecim kwartale do służby wejdą nowe A321 oraz A319 z silnikami IAE V2500, a w czwartym - A318. 

Na razie Airbus nie ujawnił, jacy przewoźnicy będą pierwszymi, którzy otrzymają inne modele z rodziny A320 wyposażone w sharklety.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_8eae8 - Profil
gość_8eae8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie