×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 17% wzrost w sierpniuW sierpniu w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało 216 784 pasażerów. To o 17% więcej niż w sierpniu 2011 roku.– To znakomity wynik, pokazujący ogromny potencjał lotów krajowych. Można przypuszczać, że z sukcesem wykorzystali go tacy przewoźnicy, jak PLL LOT i Eurolot, zajmując miejsce po liniach OLT Express – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Największy, bo 33% wzrost został odnotowany w ruchu krajowym. Z połączeń przewoźników niskokosztowych skorzystało 20% więcej podróżnych w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku.

– To suma szczytu sezonu wakacyjnego oraz bogatej i różnorodnej oferty połączeń wrocławskiego lotniska - wyjaśnia Dariusz Kuś. – Spośród 28 kierunków proponowanych z Wrocławia przez tanich przewoźników znalazło się aż 10 południowoeuropejskich, w tym cieszące się dużą popularnością Kreta, Malta, Barcelona, Wenecja czy Piza.

W ruchu międzynarodowym odnotowano 15% wzrost, zaś z połączeń czarterowych skorzystało 8% więcej podróżnych.

Anna Żuchlińskagość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie