BER: Polecimy dopiero jesienią 2013

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 września 2012 10:28
4 komentarze
Reklama

W piątek (7.09) rada nadzorcza lotniska Flughafen Berlin Brandenburg GmbH poinformowała, że nowy port lotniczy w Berlinie zostanie oficjalnie otwarty 27 października 2013 roku. To już trzecie opóźnienie otwarcia nowego i długo oczekiwanego lotniska w stolicy Niemiec.

Nasi sąsiedzi wciąż walczą z dokończeniem budowy lotniska im. Willy'ego Brandta, które ma zastąpić dwa obecnie użytkowane porty lotnicze w stolicy Niemiec, przy okazji wykorzystując swoje położenie, by zachęcić również Polaków do lotów z Berlina.

Nowy harmonogram prac na lotnisku jest tak zaplanowany, aby zminimalizować ryzyko, że czas przeznaczony na kontrolę, atesty i certyfikaty może być niewystarczający. Przeniesienie operacji w zimie lub na wiosnę wiązałoby się ponadto z dużym ryzykiem. W związku z tym rada nadzorcza wydała rekomendację i zdecydowała, że wszystkie prace budowlane powinny zakończyć się przed rozpoczęciem czynności takich jak kompleksowe kontrole przez biegłych ekspertów, a także dalsze testy infrastruktury lotniska oraz dostawy towarów i urządzeń magazynowych do sklepów i restauracji.Otwarcie nowego portu zostało przełożone już trzykrotnie z października 2011 na czerwiec 2012, następnie na marzec 2013, a obecnie na koniec października 2013.

To kolejny bardzo duży cios marketingowy dla samego lotniska, ale także linii lotniczych, przede wszystkim dla Air Berlin i Lufthansy, które wydały miliony euro na promowanie otwarcia nowych połączeń oraz samego lotniska. Choć wśród tych dwóch przewoźników to właśnie Air Berlin jest bardziej przegrany. Nowe lotnisko miało być dla tej linii rozwinięciem skrzydeł i stworzeniem ważnego hubu na mapie Europy. Jednak przez kolejny sezon letni przewoźnik nie będzie mógł otworzyć wielu nowych połączeń.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2012-09-09 14:51   
wroord - Profil wroord
Prace budowlane zwiazane z systemem przeciwpozarowym, cos podobnego jak w T2 w WAW lecz na wieksza skale....Ciekawe jak to wplynie na ogloszone na marzec nowe kierunki przez AB?
gosc_89942 2012-09-09 14:14   
gosc_89942 - Profil gosc_89942
jest lepszy bo ma lepszą ofertę i infrastrukturę?
gosc_dc6fb 2012-09-09 13:00   
gosc_dc6fb - Profil gosc_dc6fb
Jakie prace budowlane ?
Przecież otwarcie miało nastąpić na wiosnę 2012.
Ale wielu Polaków dalej podnieca się Berlinem, krytykujących non stop swoje lotniska.
Ale to takie polskie - być zapatrzonym w ten " lepszy" zachód
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama