Germanwings przenosi się na Tegel

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 września 2012 18:14
1 komentarz
Reklama

Niemieckie linie Germanwings, niskokosztowy oddział Lufthansy, przenoszą swoją bazę z lotniska Berlin-Schönefeld do Berlina-Tegel. Zmiana ma związek z opóźnieniem w otwarciu nowego portu lotniczego im. Willy'ego Brandta.

Linie Germanwings poinformowały, że chciały skoordynować swój rozkład lotów z połączeniami Lufthansy na nowym lotnisku Berlin-Brandenburg im. Willy'ego Brandta. Ponieważ budowane od nowa podberlińskie lotnisko zostanie otwarte dopiero w październiku 2013 r. (oryginalnie miało to nastąpić w październiku 2011 r., a potem w czerwcu br.), przewoźnik zdecydował się na przenosiny na Tegel.Tegel jest głównym berlińskim lotniskiem, z którego operuje większość przewoźników tradycyjnych, w tym także Lufthansa. Port Berlin-Schönefeld, dawne lotnisko Berlina Wschodniego, służy głównie liniom niskokosztowym oraz czarterowym.

Zmiana wejdzie w życie 28 października br., czyli razem z wprowadzeniem zimowego rozkładu lotów.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

usuniety 2012-09-09 06:58   
usuniety - Profil usuniety
Czyli Tegel bedzie jeszcze bardziej obciazone ruchem. Juz teraz jest ciasno a okoliczni mieszkancy narzekaja na zwiekszony halas zwlaszcza od czasu zwiekszenia obecnosci Lufthansy na TXL.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama