Eurolot: 5 nowych połączeń na zimę

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
06 września 2012 10:10
38 komentarzy
Reklama

Pięć nowych połączeń zagranicznych do najbliższego poniedziałku pojawi się w rozkładzie linii lotniczych Eurolot - ogłosił dziś (6.09) polski przewoźnik. Nowe trasy to odpowiedź na potrzeby pasażerów, którzy od grudnia będą mogli latać między innymi do austriackiego Innsbrucka i włoskiej Werony. 

Bilety na loty do Innsbrucka i Werony dostępne będą w sprzedaży od poniedziałku. Bilety na pozostałe połączenia z zimowej siatki Eurolotu można rezerwować już dzisiaj. 

Rozkład lotów przewoźnika na sezon zima 2012/2013 to przede wszystkim nowe, niespotykane dotąd w ofercie Eurolotu trasy. Listę nowości otwiera położony w Austrii Innsbruck, dokąd rejsy odbywać się będą - począwszy od 1 grudnia – z Warszawy i Gdańska. Ze stolicy samolot startować będzie raz w tygodniu, w soboty, o godz. 9.50. Z gdańskiego portu Eurolot zabierze lecących do Innsbrucka sobotnim rejsem, o godz. 14.40.
Z pierwszym dniem grudnia ruszą też loty z Krakowa i Poznania do włoskiej Werony. W każdą sobotę aż do 30 marca 2013 r. do Werony polecimy z krakowskiego lotniska rejsem o godz. 7.00. Z poznańskiej Ławicy Eurolot będzie starował do Włoch o 12:00. Na obu trasach lot potrwa około dwóch godzin. 
Wszystkie cztery kierunki obsługiwać będą nowoczesne samoloty Q400 NextGen. Flota Eurolotu liczy obecnie siedem takich maszyn. W do końca czerwca 2013 roku w barwach przewoźnika latać będzie łącznie 14 nowych Bombardierów Q400 NextGen.- Kontynuujemy rozbudowę siatki połączeń Eurolotu. Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom nowe kierunki. Wierzę, że połączenia ucieszą między innymi amatorów zimowych sportów – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolot SA.

Loty do włoskiej Werony, to nie jedyna nowość z poznańskiego lotniska. Eurolot rozbudował siatkę połączeń z Ławicy o zimowe loty do słowackiego Popradu. Samolotem w Tatry polecimy ze stolicy Wielkopolski od 22 grudnia. Wylot do Popradu zaplanowano w soboty o godz. 12:00. Z tygodniowego wypoczynku w pobliżu Zakopanego wrócimy rejsem powrotnym o godz. 14:00.
Przewoźnik kontynuuje też loty z Poznania do Krakowa. Na trasie polecimy dziesięć razy w tygodniu. Od 28 października nieznacznie zmienią się godziny wylotów. Od poniedziałku do czwartku samolot do stolicy Małopolski poleci dwa razy dziennie, o godz. 8.20 i 21.35. W piątki i niedziele będzie można kupić bilet na jedno, wieczorne połączenie.

Częściej i w nowych kierunkach Eurolot poleci również z Krakowa. Na zimowej mapie nowości Werona zastąpiła letni kierunek do włoskiej Florencji, który wróci do siatki Eurolotu na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Ponadto z końcem października częściej polecimy z Małopolski do Zurychu. Z dotychczasowych trzech, przewoźnik zwiększy ilość połączeń ze Szwajcarią do pięciu lotów tygodniowo. Na pokładach nowych Bombardierów pasażerowie polecą do Zurychu we wtorki, czwartki i soboty lotem o 6:35. W piątki i niedziele do Szwajcarii przewoźnik staruje o 18.30.Z Krakowa Eurolot kontynuuje także loty do Amsterdamu, gdzie bez zmian polecimy cztery razy w tygodniu. W zimowej siatce znajdziemy też loty z Krakowa do Hamburga i Lwowa, uruchomione w maju i czerwcu 2012. Do Niemiec polecimy, tak jak dotychczas - we wtorki i czwartki oraz w soboty. Od 28 października do Lwowa Eurolot latać będzie z krakowskiego portu trzy razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele, o godz. 10.45. W sezonie letnim do rozkładu wróci czwarty rejs. Eurolot zaplanował także dodatkowe połączenie na trasach Kraków–Lwów  oraz Wrocław-Lwów w czwartek, 1 listopada.

W sezonie letnim 2013 z Krakowa ponownie Eurolot wystartuje do Florencji, Heringsdorfu (Świnoujście), Wilna i Dubrownika.

Nie zmieni się siatka połączeń krajowych z krakowskiego lotniska. Ze stolicy Małopolski Eurolot startować będzie do Gdańska 12 razy w tygodniuDo Poznania z Krakowa podróżni mogą dotrzeć jednym z dziesięciu rejsów zaplanowanych w tygodniu. Z krakowskiego portu lotniczego do Szczecina mieszkańcy Polski południowej polecą raz dziennie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.Eurolot kontynuuje ekspansję i otwiera kolejne połączenia z Gdańska. Nowością w zimowej siatce przewoźnika są zaplanowane w soboty loty austriackiego Innsbrucka. Mieszkańcy Trójmiasta bez zmian będą też latać (trzy razy w tygodniu) do Amsterdamu, Bremy i duńskiego Aarhus. Eurolot kontynuuje także rejsy z Pomorza do położonego w Tatrach Popradu (z przerwą od listopada do 20 grudnia), dokąd polecimy także z Warszawy. Nie zmienia się ilość połączeń między gdańskim lotniskiem a Krakowem, gdzie Eurolot lata dwanaście razy w tygodniu. W około godzinę dolecimy też zimą z Pomorza do Katowic. Połączenie z Gdańska na Śląsk wystartowało w poniedziałek, 3 września i już cieszy się sporą popularnością. Zwiększy się także ilość połączeń na trasie Gdańsk-Wrocław z dziesięciu do jedenastu lotów tygodniowo. Do stolicy Dolnego Śląska podróżni będą mogli latać z Gdańska dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku o 6.40 i 19.35 oraz lotem wieczornym w niedziele.

W przyszłorocznym, letnim rozkładzie przewoźnika, ponownie znajdziemy cieszące się w tym roku dużą popularnością loty sezonowe z Warszawy do Splitu i Zadaru oraz wakacyjne rejsy do Heringsdorfu koło Świnoujścia.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2012-09-10 22:57   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Oczywiscie cieszy mnie ze K2 kombinuje jak wykorzystac potencjalny rynek i zimowa rezerwe sprzetowa. Jednakowoz, te nowe trasy to chyba nie to o co nam chodzi myslac o rozbudowie siatki regionalnej. Brakuje klarownej koncepcji dokad i skad K2 chce latac. Jesli LOT przezyje moze powinien sie skupic na WAW, zas K2 na portach regionalnych, ale obaj powinni sie popierac przez code-share. To szansa na zatrzymanie wiekszego kawalka tortu przez polskich przewoznikow. Jesli beda ze soba konkurowac obaj straca.
jjemiolo 2012-09-10 22:36   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Jesli BTS z KRK to chyba tylko jako stop dalej, w strone Wloch (VCE, BLQ, FLR, FCO) lub Balkanow Zachodnich (ZAG, LJU, SPU?). PtP z KRK do BTS chyba nie ma dostatecznego popytu. Moze z czasem, ale poki co BTS nawet z WAW jest za cienka.
mietek 2012-09-10 22:20   
mietek - Profil mietek
krystek: no bez obrazy ale głupszego pomysłu niż trasa BTS-KRK nie słyszałem dawno, zwłaszcza, że to by było P2P;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama