×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


6% spadek w sierpniu w Warszawie


W sierpniu w porcie lotniczym Warszawa odprawionych zostało ponad 917 tys. pasażerów. To o 6% mniej niż w sierpniu 2011 roku.

Warszawskie lotnisko po raz pierwszy od 32 miesięcy (nie licząc kwietnia 2010 roku, kiedy wybuch wulkanu zakłócił operacje lotnicze w Europie oraz września 2011 roku, kiedy prowadzony był remont skrzyżowania dróg startowych) zanotowało spadek w ruchu pasażerskim.- Prognozowaliśmy ten spadek i nie jesteśmy nim zaskoczeni. Wpływ na ten gorszy wynik ma niewątpliwie zlikwidowanie bazy linii Wizz Air oraz wstrzymanie operacji przez OLT Express. Jednak biorąc pod uwagę wielkość ruchu obsługiwanego wcześniej przez obydwu przewoźników w naszym porcie, sierpniowy spadek jest i tak dużo mniejszy niż można było się spodziewać – komentuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Od początku roku przez warszawski port lotniczy przewinęło się już ponad 6,7 mln podróżnych. Stanowi to 8% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W ruchu międzynarodowym obsłużonych zostało 5,6 mln pasażerów, natomiast w ruchu krajowym - 1,1 mln podróżnych.

Anna Żuchlińskagość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie