Nowe logo Portu Lotniczego Radom

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
04 września 2012 13:09
39 komentarzy
Reklama

Port Lotniczy Radom zaprezentował nowy logotyp. Nowe logo składa się z dwóch elementów: kwadratu z zaokrąglonymi narożnikami, symbolizującego przestrzeń lotniska oraz piktogramu samolotu z dziobem skierowanym ku górze.- Zestawienie detali przedstawia startujący z płyty lotniska samolot. W logotypie wykorzystane zostały kolory charakterystyczne dla spółek miejskich działających w Radomiu – czerwień i granat. Uproszczenie identyfikacji lotniska ma przede wszystkim walor funkcjonalny, pozwala na łatwe dystrybuowanie oraz zapada w pamięć – wyjaśnia Artur Gospodarczyk z Aeroplan Studio, autor nowego znaku.

Zmianie ulega również cała identyfikacja graficzna lotniska.

- Zmiana jest podyktowana potrzebą ujednolicenia logotypów spółek należących do miasta Radom. Ponadto chodziło o opracowanie prostej w swoim przekazie identyfikacji graficznej, która będzie towarzyszyć spółce przez najbliższe lata – mówi Tomasz Siwak, prezes zarządu Portu Lotniczego Radom.

Port Lotniczy Radom S.A. jest odpowiedzialny za budowę oraz zarządzanie międzynarodowym lotniskiem cywilnym Radom – Sadków. Plany przewidują uruchomienie lotniska do września przyszłego roku. Lotnisko będzie mogło obsłużyć nawet 3,5 miliona pasażerów rocznie. Początkowo port lotniczy uzyska klasę 3C, co oznacza możliwość przyjmowania samolotów typu Boeing B737 oraz Airbus A320. Docelowa klasa to 4D.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_5f31d 2012-09-06 11:21   
gosc_5f31d - Profil gosc_5f31d
W Łodzi ścieżka podejścia jest od wschodu nad miastem, ale wiele wysiłku kosztowało samodzielne uruchomienie w 2004r portu lotniczego, który towarzysze zamknęli dla ruchu pasażerskiego w 1956r i tam nikt nie narzeka na hałas samolotów lecących na Lublinek. Więc Radomiacy też powinni być wyrozumiali dla Sadkowa.
hops 2012-09-06 11:02   
hops - Profil hops
pcharasz to zapytaj co ludziom przeszkadza Chopin, Poznań, Gdańsk. tam też lotniska są x czasu, a ludziom "przeszkadza" samolot. poza tym jeśli określasz hałas tylko od ścieżki podejścia to powodzenia. go around/ hałas okołolotniskowy (kołowanie/ próby silników/ rozbiegi/ itd.), starty.
gosc_f1c4a 2012-09-06 10:10   
gosc_f1c4a - Profil gosc_f1c4a
Porównajcie piękne logo lotniska w Katowicach, Wrocławiu, Modlinie, Gdyni, Lublinie czy Krakowie itd z Łodzią czy propozycją Aeroplan Studio ... przepraszam ale zbyt dużo pracy włożono w uruchomienie lotniska w Radomiu, aby jego wizytówka była taka nienowoczesna. Trzeba rozpisać konkurs i zwycięzcy zafundować lot pierwszym samolotem pasażerskim z Sadkowa !
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama