Kolejny strajk w Lufthansie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 września 2012 09:48
8 komentarzy
Reklama

Personel pokładowy Lufthansy rozpoczął dziś (4.09) kolejny strajk w dwóch miastach: Berlinie (Tegel) i Monachium, a także w swoim głównym hubie - na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Niemiecki przewoźnik odwołał większość swoich lotów. Akcja protestacyjna potrwa w Berlinie (Tegel) do godziny 13, we Frankfurcie do godziny 14, a w Monachium do północy.

Lufthansa odwołała wszystkie poranne loty z Frankfurtu i Monachium do polskich miast. Nie wiadomo na razie nic na temat kolejnych odwołań na trasach do Polski.Personel pokładowy Lufthansy domaga się wzrostu płac. Przewoźnik zaproponował podwyżkę o 3,5%, co nie usatysfakcjonowało związkowców. Ich celem jest pięcioprocentowa podwyżka. Przez ostatnie trzy lata płace personelu pokładowego w niemieckiej linii były zamrożone.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacja można znaleźć na stronie przewoźnika.


Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mireklh 2012-09-05 12:31   
mireklh - Profil mireklh
Najwyzszy czas to skonczyc..dobrze ze w czwartek wieczorem do Buenos Aires juz lece...uffffffffffffffff.............
gosc_a2b0e 2012-09-05 12:04   
gosc_a2b0e - Profil gosc_a2b0e
no i w piątek następny strajk... kiedy to się skończy??
usuniety 2012-09-05 02:51   
usuniety - Profil usuniety
mireklh: jeśli myślisz, że tylko LH wynajmuje pracowników z agencji pośrednictwa pracy to się grubo mylisz. Niestety twoi szefowie stosują tzw.outsourcing czyli zatrudnianie tańszej siły roboczej od tej co się ma. To już działa i w Polsce, w Wielkiej Brytanii ( pracowników na kontraktach się wyrzuca w zamian za tych z agencji pracy, bo tym z agencji płaci się mniej za godzinę). Schemat jest mniej więcej taki:człowiek idzie do pracy, popracuje, jeżeli Agencja zobaczy że jest niewydolny, zwalnia się go i daje następnego i tak w kółko.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama