Air France połączy linie regionalne

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 września 2012 08:53
3 komentarze
Reklama

Dwie linie regionalne należące do koncernu Air France, Regional i Britair, oraz prywatne Airlinair zostaną połączone w jedną markę. Dokładny plan ma zostać ogłoszony w styczniu, a od kwietnia 2013 r. przewoźnicy zaczną operować jako jedna spółka.

Połączenie regionalnych przewoźników to element planu restrukturyzacyjnego Transform 2015. Jego podstawowym celem jest obniżenie kosztów działalności francuskiej linii. Po integracji trzech spółek zatrudnienie zmniejszy się o ok. 60 osób, a z floty odejdzie 7 samolotów.Airlinair to prywatna linia lotnicza, w której ok. 20% udziałów ma Britair. Wykorzystując flotę ATR-ów 42 i 72 przewoźnik obsługuje własne trasy oraz niektóre połączenia krajowe i regionalne dla Air France. Bazami linii są lotniska w Paryżu (Orly na własnych połączeniach, CDG na trasach Air France) oraz port w Lyonie.

Britair i Regional są spółkami w całości należącymi do Air France. Nie obsługują własnych tras. Obydwaj przewoźnicy latają dla Air France zarówno na trasach krajowych we Francji, jak i na liniach europejskich. Britair operuje flotą samolotów Bombardier CRJ, a Regional - Embraerów.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-09-04 20:56   
mietek - Profil mietek
no i tu się właśnie gosc_9bb67 mylisz, bo mają bardzo dużo połączeń z pominięciem Paryża. Pod względem połączeń do Warszawy to mamy full poza Łodzią i Lublinem ale to ze względu na odległość.
gosc_9bb67 2012-09-04 11:50   
gosc_9bb67 - Profil gosc_9bb67
mietek: Francja jest 2x wieksza jesli chodzi o powierzchnie (stad odleglosci miedzy miastami sa sporo wieksze, po za tym nie jest tak rowninna jak RP, co pozwala na tansze budowanie szybkich kolei i autostrad) i ponad 50% ludniejsza... wiec raczej marne szanse bysmy mieli podobna siatke regionalna w RP. Francja jest tez bardzo scentralizowana... wiele miast ma polaczenia z/do Paryza, a nie miedzy soba.
mietek 2012-09-03 20:34   
mietek - Profil mietek
Chciałbym kiedyś doczekać takiej siatki regionalnej w Polsce jaką oferuje AirFrance...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama