×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


100. Airbus z linii montażowej w ChinachW niespełna trzy lata po dostarczeniu pierwszego samolotu z rodziny A320 zmontowanego na linii montażu końcowego w Tianjin w Chinach, Airbus świętował przekazanie przewoźnikowi 100. maszyny zmontowanej w chińskich zakładach.

100. "chiński" Airbus wkrótce zasili flotę linii Air China.

W uroczystości wzięli udział Fabrice Brégier, prezes Airbusa, Angela Merkel, kanclerz Niemiec, Wen Jiabao, premier Chin oraz Zhang Gaoli, burmistrz miasta Tianjin.


Od lewej Fabrice Brégier, Angela Merkel, Wen Jiabao, Zhang Gaoli.

Linia montażu końcowego w Tianjin jest spółką joint venture Airbusa i chińskiego konsorcjum obejmującego Wolną Strefę Handlu Tianjin i firmę AVIC, China Aviation Industry Corporation. Od pierwszej dostawy pierwszego zmontowanego w Chinach Airbusa A320 liniom Sichuan Airlines w 2009 r. 10 linii lotniczych w Chinach odebrało w sumie 100 maszyn producenta zmontowanych w tym kraju.

Rodzina samolotów A320, uznawana za sztandarową rodzinę maszyn wąskokadłubowych, obejmuje wersje A318, A319, A320 i A321. Samoloty Airbusa cechuje podobieństwo kokpitów i operacyjne. Dotychczas sprzedano ponad 8000, a dostarczono ponad 5200 egzemplarzy z rodziny A320 do 330 klientów na całym świecie.

Piotr Bożyk
Fot. Airbusgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie