×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: Możliwe strajki stewardessZwiązek zawodowy personelu pokładowego Lufthansy (UFO) może rozpocząć dziś (29.8) strajk. Przedstawiciele związku zapowiedzieli, że akcja protestacyjna może rozpocząć się na dowolnym lotnisku i o dowolnej godzinie, bez wcześniejszego uprzedzenia. Nie podali, kiedy zakończą protest.

Personel pokładowy Lufthansy domaga się wzrostu płac. Przewoźnik zaproponował podwyżkę o 3,5%, co nie usatysfakcjonowało związkowców. Ich celem jest pięcioprocentowa podwyżka. Przez ostatnie trzy lata płace personelu pokładowego w niemieckiej linii były zamrożone.UFO reprezentuje ok. 18 tys. pracowników Lufthansy. Związek jest w sporze z przewoźnikiem od 13 miesięcy. Zapowiadany strajk może być szczególnie dotkliwy w związku z natężeniem ruchu wynikającym z kończącego się sezonu wakacyjnego. 

- Nasz pracodawca nie powinien wiedzieć gdzie i kiedy zastrajkujemy. Możemy protestować na kilku lotniskach przez sześć godzin. Chcemy jak najbardziej zakłócić operacje Lufthansy - powiedział Nicoley Baublies, szef UFO.

Lufthansa zapowiada kroki prawne w przypadku strajku, którego koszty mogą być liczone w milionach euro. Przewoźnik zapowiada, że nawet w przypadku protestu będą odbywać się loty długodystansowe, jak również rejsy dowożące pasażerów do hubów przesiadkowych.

Dominik Sipińskigość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie